Усе не так погано. На що українці витрачають ковідну тисячу?

Уже понад 3 мільйони українців скористалися послугою «єПідтримка», яка передбачає виплату тисячі гривень за щеплення проти коронавірусу. Найчастіше вакциновані витрачають кошти на книжки.

Фото: ВВС Україна
Фото: ВВС Україна

Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, – передає Громадське.

На другому місці — кінотеатри. Показник цієї категорії майже такий, як у книжок. А третіми за популярністю є поїздки залізницею.

Дані по одному з банків (нерепрезентативні, але відповідають даним Мінцифри):

Співзасновник monobank Олег Гороховський оприлюднив статистику щодо карток «єПідтримка». Так, загалом вже відкрито понад 1,5 мільйона карток, виплати отримали 610 тисяч людей.

Найпопулярніші категорії витрат:

Як подати заявку, щоб отримати гроші?

Спершу треба оформити спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків партнерів. Далі треба авторизуватися в «Дії» та вибрати там послугу «єПідтримка».

Не забудьте оновити «Дію». Після цього — вибрати для виплати картку «єПідтримка» і очікувати на надходження коштів.

Хто отримає гроші?

Ви повинні бути повністю вакциновані та мати «зелений» COVID-сертифікат у застосунку «Дія». А також бути громадянином України віком від 18 років. Щоб отримати виплату 2021 року, слід подати заявку з 19 по 29 грудня.

Гроші можна витратити на книжки, спортзали, квитки в кіно, театр, музеї, концерти або поїздки всередині України. Ви отримуєте гроші на 4 місяці. Якщо за цей час ви їх не витратите, рахунок закриють.

Люди віком від 60 років зможуть використати тисячу гривень за вакцинацію проти коронавірусу на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків.

Як витратити гроші?

Розраховуватися можна буде онлайн та офлайн, але лише у вказаних категоріях українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть COVID-тисячу в разі оплати карткою за допомогою МСС-кодів.

Це код, який присвоюється торговій точці та характеризує напрямок бізнесу. У разі оплати карткою «єПідтримка» він має збігатися з одним із кодів, зазначених у постанові.

Витратити гроші на категорії товарів та послуг, яких немає у переліку, переказати їх на іншу картку, зняти готівкою буде неможливо.

Програма реалізується лише в застосунку «Дія», тому не ведіться на шахраїв. Кіберполіція відстежуватиме всі підозрілі ситуації та виплати.

коронавірус книги вакцинація

Знак гривні
Знак гривні