Польське місто звільнить мешканців озеленених будинків від податку

У польському місті Каліш жителів, які озеленять фасад або дах свого будинку, звільнять від податку на нерухомість.

фото мерії міста Каліш
фото мерії міста Каліш

Українська бетонна пустеля: в районах українських міст без зелені влітку значно спекотніше

Таке рішення 28 жовтня ухвалила міська рада за ініціативою мера Крістіана Кінастовскі, повідомляє Хмарочос із посиланням на TheMayor.EU.

Нові податкові пільги набудуть чинності з 1 січня 2022 року. Щоб отримати звільнення від податку, потрібно висадити багаторічні рослини на даху або озеленити принаймні одну стіну виноградом, плющем чи іншими в’юнкими рослинами. Також годиться і вертикальна зелена інсталяція.

«Зелені стіни та дахи — чудовий спосіб покращити якість повітря у місті та підвищити якість життя. Зелені фасади стають природними фільтрами від забруднення. Вони також регулюють температуру всередині будівлі, захищаючи від спеки й вітру, абсорбують надлишкову вологу та знижують рівень шуму. А ще вони естетично прикрашають місто», — запевняє мер Кінастовскі.

Звільнення від податку, однак, не поширюється на ті житлові будинки, які використовуються як приміщення для бізнесу, а також на тих містян, що мають податкову заборгованість.

Це одна з низки кліматичних ініціатив Каліша. Тут почали висаджувати більше дерев, облаштовувати зелені зупинки, встановлювати будиночки для комах. Місто також почало співфінансувати придбання резервуарів для збирання дощової води.

Що в містах найбільше й найменше допомагає боротися з наслідками зміни клімату

будівництво місто клімат польща податки

Знак гривні
Знак гривні