SoftServe розробила онлайн-ресурс, покликаний українізувати позашкільні гуртки та секції
Компанія SoftServe розробила онлайн-ресурс для популяризації української мови серед викладачів позашкільних гуртків і секцій. Насамперед ідеться про заклади освіти в південно-східних областях України, повідомляє пресслужба ІТ-компанії.
Відомо, що платформу створено у межах співпраці з ГО «Навчай українською».
Чим корисна нова платформа
Як пояснили в компанії, новостворений ресурс допомагає викладачам дізнатися про ініціативу «Навчай українською» та її активності. Зокрема, мовомарафони й челенджі, у межах яких учасники практикують українську та опановують професійну лексику. При цьому наголошується, що за останній рік участь у челенджах взяло близько 2000 викладачів та ще 1000 розпочали навчання в листопаді.
Сайт також пропонує перелік гуртків та секцій (танцювальні студії, музичні школи, спортивні секції тощо), де викладають лише українською мовою. Наразі він налічує понад 400 закладів у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Дніпрі. Зараз цей список постійно доповнюється, а також очікується, що він розширюватиметься на інші міста України.
«Учителі та вихователі гуртків часто бояться переходити на українську, бо відчувають, що невпевнено нею володіють. Ініціатива „Навчай українською“ може допомогти їм із цим, а наші фахівці технічно підтримали проєкт та створили для них сайт», — зазначив старший ментор ІТ-Академії SoftServe Ігор Когут.
За даними ГО «Навчай українською», в 2020 році виключно українською мовою викладали лише 16% позашкільних гуртків та секцій у Києві та 8% у Харкові, «проте є ті люди, які мають бажання викладати українською, але через відсутність підтримки від колег — бояться рухатися далі».
За словами співзасновниці цієї громадської організації Наталки Федечко, функціонал платформи надалі розширюватиметься. Наразі волонтери працюють над створенням блоку новин, покращенням налаштувань і функціоналу для челенджів та марафонів.
Про ГО «Навчай українською»
Ініціатива «Навчай українською» — це небайдужі громадяни, представники різних громадських організацій, зокрема Української гуманітарної платформи, Порталу мовної політики, спільноти «Мова об’єднує», батьки, волонтери, які об’єднались навколо ідеї популяризації української мови в освіті.
У 2020/2021 навчальному році ініціатива провела два 21-денні челенджі «Навчай українською», в яких узяло участь 1500 викладачів та тренерів із Києва, Запоріжжя та Дніпра. Підсумком цих челенджів став сімейний фестиваль МовоСфера (19 вересня, Київ) із презентацією українськомовних гуртків у сферах: танцю, співу, театру, спорту, рукоділля, блогінгу, відеозйомки.
До 30-ї річниці незалежності України ініціатива провела Мовомарафон, завдяки якому понад 5000 українців перейшли на українську мову.