На нашому криголамі підняли український прапор

На колишньому британському дослідному судні льодового класу James Clark Ross підняли український прапор.

Всі фото: Національний антарктичний науковий центр України
Всі фото: Національний антарктичний науковий центр України

Україна придбала легендарний британський криголам

30 серпня 2021 року над флагманом українського науково-дослідного флоту, колишнім британським дослідним судном льодового класу James Clark Ross підняли український прапор, повідомили у пресслужбі Національного антарктичного наукового центру, передає Мілітарний.

Церемонія відбулася в порту міста Фредеріксгавн (Данія), де наразі перебуває судно.

«Неймовірно пишаємося, що над легендарним британським криголамом віднині майорить наш державний прапор. Вперше за роки незалежності український науковий флот поповнюється новим судном. Вірю, що з цього починається повернення української науки до Світового океану», – зазначив Євген Дикий, очільник антарктичного наукового центру.

Тепер, після переоформлення низки документів на нового власника – Україну, науково-дослідне судно зможе вирушити до Одеси. Планується, що криголам прийде до України на початку осені цього року.

James Clark Ross

Протягом останніх 30 років судно льодового класу James Clark Ross виконувало роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень.

240881540_1727902804086256_4674495796112083209_n.jpg

Збудований компанією Swan Hunter Shipbuilders в Волсенді у Великій Британії та урочисто спущений на воду її Величністю Королевою Британії 1990 року, James Clark Ross взяв участь у першому міжнародному дослідженні щодо оцінки запасів криля в атлантичній частині Південного океану. Отримані дані до цього часу використовуються в моделях оцінки криля.

На судні також застосовувалися різноманітні технології відбору донних відкладів в таких місцях, де це раніше було неможливо. А дослідження поверхні в Арктиці на «Джеймс Кларк Россі» дало нові дані щодо масштабу та впливу зміни клімату на цей полярний регіон, де довкілля змінюється найшвидше на планеті.

україна романтика антарктида наука

Знак гривні
Знак гривні