Скучили за спекою? З понеділка нова хвиля

Перед черговою хвилею спеки, яка настане у понеділок, температура повітря буде типовою для серпня, +25...+29 °С.

На Маковія (Спаса та Богородиці), за прогнозом Sinoptik.ua, в Україні очікується чудова малохмарна погода, +27...+29 °С, загалом без опадів. Дощами може дещо зачепити тільки Луганську та Донецьку області. Хвиля спекотного повітря з південного заходу підвищить температуру повітря в Україні з понеділка до +30...+35 °С.

13–16 серпня біометеорологічні умови будуть у цілому сприятливими. Однак якраз у серпні – пік сезону цвітіння амброзії, найсильнішого алергену. Алергією на пилок цієї рослини найчастіше страждають люди, в яких знижений імунітет. Тривала алергія на амброзію може призвести до розвитку бронхіальної астми.

На заході України у п'ятницю, 13 серпня, вдень очікуються стримані +23...+24 °С. У вихідні та понеділок +27...+28 °С, без опадів. Ніч на п'ятницю буде холодною +11 °С, у високогір'ї +9 °С, але надалі ночі потеплішають до +17...+19 °С, у високогір'ї до +13 °С. З п'ятниці до понеділка буде хмарно з проясненнями.

На сході країни у п'ятницю вдень будуть спокійні +25...+27 °С, у Луганській та Донецькій областях місцями пройдуть дощі. У вихідні температура повітря стане вище, до +27...+29 °С, хмар поменшає. У понеділок – спекотно, до +32 °С.

У Харкові у п'ятницю та суботу буде хмарно, до +27 °С, вітер північно-західний до 5 м/сек. У неділю та понеділок вітер заспокоїться, стане сонячно, +29...+31 °С.

У південних областях у вихідні очікується +28...+31 °С, у понеділок повітря нагріється до +33 °С. Температура морської води у Чорному морі біля Одеси +22 °С, в Азовському морі біля Бердянська +28 °С. Поки що зберігається ідеальна погода для морського відпочинку.

У Миколаєві з п'ятниці до понеділка переважно ясно. Вдень до +29 °С, у понеділок до +31 °С. Вночі повітря буде охолоджуватися до +17...+18 °С.

У центральній частині України з 13 по 16 серпня температура повітря зросте з +26 °С до +30 °С, атмосферний тиск підвищиться, опади не очікуються.

На півночі країни у п'ятницю та вихідні типова для серпня температура повітря: +25...+28 °С. У понеділок – до +30 °С, проте пік спеки на наступному тижні прогнозується у вівторок, 17 серпня, до +34 °С. Є невелика ймовірність дощів у неділю.

У Києві з п'ятниці по понеділок +26...+29 °С. На Маковія, 14 серпня, буде ясно, слабкий північно-західний вітер. У цей день у православних церквах освячують воду, квіти й мак.

природа україна погода

Знак гривні
Знак гривні