Графік дня. Лише 12% поділяють тезу Путіна про «один народ», 70% – ні

В усіх регіонах тезу Путіна підтримує меншість українців.

Про це йдеться в репрезентативному опитуванні Центру імені Разумкова – одного з найбільш авторитетних соціологічних центрів України.

Питання в опитуванні звучало так:

Нещодавно Президент Росії Володимир Путін опублікував статтю «Про історичну єдність росіян та українців», в якій, зокрема, написав, що жодної історичної основи для уявлень про окремий від російського український народ не було і не могло бути, а виокремлення українців і білорусів як окремих народів було результатом радянської національної політики. Чи згодні Ви з цим твердженням В. Путіна?

Візуалізація: ТЕКСТИ, дані: Центр Разумкова
Візуалізація: ТЕКСТИ, дані: Центр Разумкова

Простежується також чітка вікова залежність: що молодші люди, то менш вони згодні з тезою Путіна – але при цьому навіть серед найстарших, у віці понад 60 років, підтримують тезу Путіна лише 16% респондентів.

Понад те, навіть у групі етнічних росіян серед опитаних тільки 30% підтримали тезу Путіна.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Детально на сайті Центру імені Разумкова (в таблицях)

історія пропаганда росія срср путін соціологія україна

Знак гривні
Знак гривні