Місто-паркан Одеса. Безліч огорож і табличок «заборонено» на кількох сотнях метрів моря
Наш журналіст поїхав під Одесу на семінар і опинився в лабіринті парканів.
Стела «Місто-герой Одеса» – якраз перед поворотом до нашого готелю. Суто адміністративно на фотографіях нижче не місто Одеса, а селище Таїрове. Хоча туристи, які купують номери в готелях, не заглиблюються в тонкощі адміністративного поділу – для них це все Одеса. У цьому кварталі селища, де я був, багато приватних будинків, у яких живуть одесити, а не туристи.
Тут справді класно, поруч із центральною дорогою є тротуар, обсаджений дорогими деревами, людей мало, більшість – мами чи няні з візочками. Є трохи охайних магазинів, кав'ярень, хімчистка. І багаті та дуже багаті будинки, такі ж автомобілі, що зрідка проїздять вулицями. Ззовні схоже на Європу чи Америку. Але коли спускаєшся до моря, то розумієш усю глибину нашої пострадянської печалі.
З карткою готелю можна потрапити на один пляж 200–300 м завдовжки, який з усіх боків огороджений надійним парканом. Там ще є дуже дороге кафе (три бички майже 600 грн), в якому, судячи з відсутності чеку, не платять податки, і купа табличок зі словом ЗАБОРОНЕНО.
Цікаво, що власники дорогих особняків не змогли втекти від українських реалій, адже все їхнє прагнення імітувати у своїх маєтках західні взірці розбивається об відсутність спільного простору, на якому вільно можуть гуляти їхні діти та дружини з дитячими візочками. Суто теоретично лоску поселенню надавала б довга набережна над морем чи хоча б прогулянкова алея на високому березі. Але ні там, ні там вільного проходу немає.
![20210526_120142.jpg](/media/images/20210526_120142.width-1000.jpg)
Сегрегація по-одеському. Вхід на пляж для студентів.
![20210528_134753.jpg](/media/images/20210528_134753.width-1000.jpg)
Цей студентський пляж, довжиною в 50–100 м закінчується традиційно парканом
![20210526_120155.jpg](/media/images/20210526_120155.width-1000.jpg)
Ви правильно зрозуміли, що жодних робіт за цим парканом не проводиться, там дороге котеджне містечко
![20210526_162919.jpg](/media/images/20210526_162919.width-1000.jpg)
Просто немає чого шастати
![20210526_120111.jpg](/media/images/20210526_120111.width-1000.jpg)
Уночі не посидиш над морем. Ворота відчиняє двоє людей, один охоронець перевіряє, чи дійсна у вас картка, інший відмикає навісний замок. Усе дуже суворо. Я отримував картку в готелі.
![20210528_154558.jpg](/media/images/20210528_154558.width-1000.jpg)
Теоретично тут могла б бути пішохідна доріжка над морем. На фото не видно, але вдалині проглядається ще й інший паркан, як на зоні, який вгорі закінчується конструкцією, що схожа на букву Y, з натягненими по боках дротом (чи колючим, здаля не видно).
![20210530_160000.jpg](/media/images/20210530_160000.width-1000.jpg)
Юридичний аргумент для обурених громадян
Нижче територія, про яку йдеться.
![карта.png](/media/images/karta.width-600.png)
Готелів у цьому районі мало. Один з них захмарно дорогий
![20210526_162629.jpg](/media/images/20210526_162629.width-1000.jpg)
Хто ж їде на пляж без зброї?
![20210526_115655.jpg](/media/images/20210526_115655.width-1000.jpg)
![20210526_162754.jpg](/media/images/20210526_162754.width-1000.jpg)
![20210526_115815.jpg](/media/images/20210526_115815.width-1000.jpg)
![20210526_115733.jpg](/media/images/20210526_115733.width-1000.jpg)
![2.jpg](/media/images/2_O5cTo0a.width-1000.jpg)