ЄС невдовзі відкриє кордони – але тільки для вакцинованих

Європейський Союз протягом літа відкриється для в’їзду для туристів, щеплених вакцинами від коронавірусу, затвердженими Європейським агентством із лікарських засобів (EMA).

AFP/Getty
AFP/Getty

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на New York Times.

Зазначається, що швидкі темпи вакцинації в США та переговори між американською владою та Європейським Союзом про те, як зробити сертифікати вакцинації прийнятними як доказ імунітету для туристів, дозволять Єврокомісії рекомендувати зміну політики, яка могла б забезпечити відновлення трансатлантичних подорожей для відпочинку.

У публікації не уточнюються деталі такого рішення, зокрема, у деяких цитатах президентки Єврокомісії йдеться про вакцинацію саме у США, а в інших – загалом про осіб, щеплених визнаними у ЄС вакцинами, без прив'язки до країни щеплення.

«Наскільки я бачу, американці використовують вакцини, затверджені Європейським агентством із лікарських засобів. Це дасть змогу вільного пересування та подорожей до Європейського Союзу», – сказала Урсула фон дер Ляєн.

«Оскільки очевидно одне: всі 27 держав-членів беззастережно приймуть усіх, хто щеплений вакцинами, схваленими EMA», – додала вона. Агентство схвалило всі три вакцини, що використовуються в США, а саме Moderna, Pfizer/BioNTech та Johnson & Johnson.

Фон дер Ляєн не стала називати конкретних дат, коли саме можуть відкритися туристичні подорожі, або подробиці того, як це відбуватиметься. Але її коментарі – це твердження найвищого рівня про те, що чинні обмеження на поїздки мають бути змінені на підставі сертифікатів про щеплення.

Вона додала, що відновлення подорожей залежатиме «від епідеміологічної ситуації, але ситуація покращується у Сполучених Штатах, як, сподіваємось, покращується і в Європейському Союзі».

Дипломати з європейських туристичних країн, здебільшого на чолі з Грецією, тижнями доводили, що критерії блоку для визначення того, чи є країна «безпечним» походженням, що базується лише на низькому рівні випадків захворювання на Covid-19, швидко стають неактуальними, враховуючи хід вакцинаційних кампаній у США, Британії та деяких інших країнах.

Протягом кількох тижнів між представниками Європейського Союзу та США тривають технічні дискусії щодо того, як практично та технологічно зробити сертифікати вакцин із кожного місця широко застосовуваними, щоб громадяни могли використовувати їх для подорожей без обмежень.

Ці дискусії тривають, заявили чиновники в Брюсселі, і не виключено, що найближчим часом з'явиться рішення, яке дозволить людям вільно подорожувати на основі сертифікату про щеплення.

Європа туризм пандемія вакцини коронавірус подорожі єс

Знак гривні
Знак гривні