Президент Литви виступив українською в Раді: «Звертаюся до вас мовою, яку довго було переслідувано» (ВІДЕО)

Президент Литви Ґітанас Науседа виступив у Верховній Раді перед народними депутатами й засудив агресію РФ проти України.

Науседа виступав українською.

"Я прибув до вашої країни зі звісткою про дружбу і співпрацю. Звертаюся до вас давньою і гідною мовою, яку довго було переслідувано і нищено, проте не  знищено. Сподіваюся, що слова, які я сьогодні скажу, допоможуть нам прокласти шляхи до спільного майбутнього. Ми завжди зможемо спиратися на своє спільне минуле. 30 років тому, коли Литва охороняла свою свободу під час кривавих січневих подій, українські добровольці поспішали на допомогу пліч-о-пліч з героями нашої свободи (про цечитайте у нашій статті) І ми – литовці, щоразу були поруч, коли народ України ставав на захист своєї гідності. Багато століть до цього ми були поруч один з одним і навіть мали спільну державу. Ми торгували, вели культурний обмін і чинили опір спільному ворогові. Наші народи разом захищали дорогі для європейської цивілізації цінності, повагу до верховенства права, свободу людини та демократію", – наголосив Науседа.

Президент Литви також згадав про військову агресію РФ.

"І хоча минуло сім років із початку військової агресії, яка зруйнувала міжнародний устрій в Європі, ми, литовці, далі твердо говоримо: "Крим – це Україна". Ми виступаємо за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України й вітаємо ініціативу Києва зі створення "Кримської платформи", – додав Науседа.

Далі президент Литви литовською мовою закликав Росію і її незаконні угрупування виконувати Мінські угоди.

"Санкції проти Росії повинні діяти доти, поки вона не покине незаконно захоплені території України. Не сумніваємося, що міцній Україні місце в міцній Європі".

анексія агресія окупація литва росія україна крим

Знак гривні
Знак гривні