«Велика сімка»: Росія – сторона конфлікту в Україні, а не посередник

Про це йдеться в заяві щодо України за результатами зустрічі міністрів закордонних справ «Великої сімки».

velyka-simka.jpg

"Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником" (Russia is a party to the conflict in eastern Ukraine, not a mediator) – основний меседж цієї заяви.

Міністри закордонних справ країн «Групи семи» (Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США) і високий представник Європейського союзу засуджують продовження Росією дій із підриву суверенітету України, територіальної цілісності та незалежності. Про це йдеться в заяві, поширеній службою із зовнішніх зв’язків ЄС 18 березня, через сім років після незаконної анексії Росією Криму, – передає Радіо Свобода.

«Ми беззастережно засуджуємо тимчасову окупацію Росією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Спроби Росії узаконити це не визнаються і не будуть визнані. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, надати доступ міжнародним спостерігачам і негайно звільнити всіх несправедливо затриманих. Ми вітаємо ініціативу України зі створення міжнародної «Кримської платформи» для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму», – наголошують автори заяви.

Представники G7 виступили проти дестабілізації Росією України, яку вона продовжує, особливо в окремих районах Донецької та Луганської областей, попри зобов’язання, взяті на себе у рамках Мінських угод.

«Повне виконання Мінських угод – це шлях до миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником», – йдеться в заяві.

Її автори також наголосили на важливості дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

«Ми закликаємо Росію зупинити розпалювання конфлікту через фінансову і військову підтримку збройним формуванням, які вона підтримує на Сході України, а також через надання російського громадянства сотням тисяч українських громадян», – наголошується в заяві.

Міністри також високо оцінили «невтомні зусилля» Франції та Німеччини в межах «нормандського формату» з просування дипломатичного шляху врегулювання конфлікту і підтвердили готовність надавати подальшу підтримку цим зусиллям.

Вони закликали всі сторони повністю виконувати Мінські угоди та відзначили важливість конструктивної участі Росії у «нормандському форматі» й Тристоронній контактній групі для досягнення політичного врегулювання конфлікту.

G7 залишається «повністю відданою» запровадженню санкцій і продовжить підтримувати Україну, наголошується в заяві.

Європа агресія луганщина росія сша донеччина

Знак гривні
Знак гривні