Хроніки ковіду: ще три нові штами

Американські науковці попереджають про можливі небезпеки трьох нових штамів COVID-19

Зараз найбільшу увагу науковців привертають два штами, виявлені у Великій Британії та Південній Африці, але тривогу викликають й три нові штами, які виявили у Бразилії, Нью-Йорку та Каліфорнії.

Про це пише Радіо Свобода.

Дивіться також:

Ковід: легкий перебіг – не такий вже легкий. Як правильно хворіти та відновитися

Мутація вірусу, яку вперше виявили у Бразилії й назвали P.1, вже зафіксована у шести американських штатах та Японії. Цей різновид підтвердили у багатьох людей, які вже видужали від коронавірусу, що підвищує занепокоєння щодо того, що цей штам може призводити до повторного зараження через його стійкість до антитіл.

Інший різновид коронавірусу B.1.526 знайшли спершу у Нью-Йорку та прилеглих штатах. Як і бразильська мутація, цей штам, підозрюють вчені, може виявитись більш стійким до певного курсу лікування й вакцинації.

Каліфорнійський штам, що називають B.1.427 або B.1.429, за попередніми висновками, може призводити до підвищеного ризику серйозних ускладнень або смертності. Зокрема, із поширенням цього різновиду пов'язують складну ситуацію у відділеннях інтенсивної терапії штату.

Водночас дослідники кажуть, що навіть із такими мутаціями, що роблять вакцини менш ефективними, щеплення все одно продовжують бути надзвичайно важливими, адже надають високий рівень захисту:

Що насправді означають цифри щодо ефективності вакцин? Пояснює New York Times (+ІНФОГРАФІКА)

60 років тому з науковців, які започаткували технологію, що дала вакцини від COVID-19, глузували колеги

коронавірус пандемія

Знак гривні
Знак гривні