Розвідка Естонії попереджує про загрозу нападу РФ на Україну. Це може залежати від білоруських подій

Естонська Служба зовнішньої розвідки оприлюднила річний звіт, у якому йдеться про зростання ймовірності нападу російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі.

"Якщо Росія побачить, що протестувальники [в Білорусі] близькі до перемоги, тоді ми не можемо виключити військове втручання Росії, оскільки Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії у стратегічному плані.

Поки ми не бачимо, що Росія хоче якось афішувати свою діяльність.

Зараз народ Республіки Білорусь у жодному разі не проти Росії, і метою Кремля, звісно, є підтримка цієї ситуації. Однак що довше Кремль підтримує Лукашенка у владі, то більше розуміння того, що за ним стоїть Росія".

За даними естонської розвідки, внаслідок політичної кризи 2020 року Білорусь стала військовим округом Росії, і зараз цей "білоруський військовий округ" становить безпосередню загрозу для своїх найближчих сусідів із НАТО.

Естонська розвідка вважає, що напад російських військ на Україну та країни Балтії через територію Білорусі від потенційної загрози стає реальним.

У звіті йдеться про те, що наступні російсько-білоруські військові навчання "Захід" мають відбутися цього року, і сила Олександра Лукашенко дедалі більше залежатиме від підтримки Росії, зокрема, у військовій сфері.

"Враховуючи географічне розташування та територіальне охоплення, Білорусь є необхідною буферною зоною для Росії й виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку. Під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і розмістити там свої війська, перекриваючи доступ НАТО до коридору Сувалки, який забезпечує рух у повітряному просторі сусідніх країн та налагодження наземного зв'язку з Калінінградською областю Росії", – йдеться у повідомленні.

Українська правда

білорусь агресія росія україна естонія протести

Знак гривні
Знак гривні