Україна вже вчиться на досвіді Карабаху. ЗСУ презентували надувну техніку-обманку (ФОТО)
Макет САУ 2С3 "Акація" було презентовано під час навчань на полігоні "Широкий Лан".
![Макет САУ 2С3 "Акація" на полігоні "Широкий лан"](/media/images/1_PPDkZh5.original.jpg)
Дрони, броня, хай-тек. Чого має навчитись Україна з війни в Карабаху?
Цей виріб являє собою деталізовану надувну гумову імітацію 152-мм САУ 2С3 "Акація" в реальному розмірі й здебільшого призначений для введення в оману противника.
![8ed5fc4911312102.jpg](/media/images/8ed5fc4911312102.original.jpg)
"САУ" приводиться в "бойове положення" приблизно за 20 хвилин. Повідомляється, що подібний макет досить важко відрізнити від справжньої техніки за спостереження з БПЛА з відстані кількох кілометрів. Також подібний імітатор здатен ввести в оману й тепловізійні прилади.
Нагадаємо, під час бойових дій в Нагірному Карабаху (вересень-листопад 2020 року), щоб ввести в оману безпілотні комплекси ВС Азербайджану, вірменські сили застосовували дерев'яні макети військової техніки. Принаймні один такий випадок, з ураженням імітації ЗРК "Оса", був зафіксований камерою спостереження азербайджанського ударного дрона й оприлюднений в відео пресслужби Міністерства оборони Азербайджану:
![Із великої відстані не кожен оператор БПЛА і не кожен апарат зможе відрізнити макет від оригіналу. Як це й сталося з цим випадком ураження дерев'яної "Оси" дроном-камікадзе](/media/images/345_7KXCcKL.original.jpg)
За матеріалом Defence-UA