У школах необхідно максимально відкривати вікна, а до холодів закупити переносні фільтри повітря

Про це йдеться в матеріалі The Atlantic про способи передачі коронавірусу та протидію зараженню. Коли вікна неможливо відчиняти, у класах можуть працювати переносні фільтри типу НЕРА, які здатні відсіювати навіть найдрібніші часточки, та які коштують по кілька сотень доларів

Мало грошей? Безкоштовно повідчиняйте всі вікна і двері, навіть якщо в Україні, на відміну від зображеного Таїланду, доведеться вдягтися тепліше: фото Romeo Gacad/AFP
Мало грошей? Безкоштовно повідчиняйте всі вікна і двері, навіть якщо в Україні, на відміну від зображеного Таїланду, доведеться вдягтися тепліше: фото Romeo Gacad/AFP

Також дивіться на відео:

Класи — це місця, де багато розмовляють.

Діти не будуть дуже добре дотримуватися дистанції.

Чим більше у кімнаті людей — тим більше можливостей для накопичення аерозолів, за допомогою яких передається вірус.

Більшість проблем із вентиляцією можна вирішити — часом безкоштовно чи недорого, а часом дорогі інвестиції в інфраструктуру мають стати національним пріоритетом.

Минулого тижня авторка пройшлася, наприклад, початковою школою в своєму районі у штаті Північна Кароліна, США, думаючи про те, що можна зробити. Це одноповерхова будівля. Всі класи з вікнами. У деяких двері відкриваються прямо надвір. Перед багатьма класами є цементні патіо.

На певний час або частину часу викладання можна перемістити надвір — так само, як уже робили під час пандемії "іспанки" в 1918 році.

5f133520aee6a80e35796a33.jpg

Нікосія, Кіпр: Iakovos Hatzistavrou / AFP

Крім того, навіть коли учні перебувають всередині в прохолодну погоду чи під час дощів — максимальне відкриття вікон і дверей значно покращить циркуляцію повітря всередині, особливо якби в класах були вентилятори у вікнах, які б виштовхували повітря надвір.

Коли вікна неможливо відчиняти, у класах можуть працювати переносні фільтри типу НЕРА, які здатні відсіювати навіть найдрібніші часточки, та які коштують по кілька сотень доларів (у США — ред).

Експерт з охорони здоров'я Хусе-Луїс Хіменес, професор-науковець університету штату Колорадо, дивується, чому уряд США не почав масове виробництво фільтрів НЕРА для кожного класу та кожного важливого місця в приміщенні.

Дивіться детальніше в нашому повному перекладі:

Для уникнення нових заражень Covid-19 потрібно серйозно взятися за вентиляцію, особливо у школах

відеотексти коронавірус школа

Знак гривні
Знак гривні