Увага! Проєкт тимчасово не оновлюється.
Підтримайте проєкт фінансово!
Щоб підтримати проєкт фінансово, ставайте нашим патроном на Patreon або оформіть разовий внесок через Liqpay карткою будь-якого банку.
Проект існує виключно за підтримки небайдужих
Долучайтеся тутЧлен «незалежного пулу експертів» ІНПОЛІТ, члени якого часто фігурують у піарних статтях на користь тих чи інших політиків.
У ЗМІ фігурує також як економічний експерт Фонду суспільної безпеки (ФСБ)1 (згідно з державним реєстром, керівником є Василь Стадник2), експерт Центру аналізу економічної політики (у державних реєстрах відсутній), співзасновник та експерт проекту «Аналітичний кластер „Українська фабрика думки“3.
У різний час піарив Юлію Тимошенко, Сергія Таруту, а також Віктора Медведчука та Партію Шарія (див. нижче).
Гаврилечко критикував медичну реформу Уляни Супрун, а також поширював теорії змови та фейки про коронавірус, заперечував навіть існування COVID-19 (нагадаємо, Гаврилечко — це «економічний експерт»):
Коронавирус — это политическое, медийное заболевание. Ни в одной стране мира еще не было эпидемии COVID-19.
В ВОЗ нет ни одного медика [це фейк__,4, який легко спростовується — texty.org.ua]. Это организация менеджеров и финансистов. Если вы попросите дворника спрогнозировать солнечную активность, есть вероятность, что какие-то данные он угадает, если читал об этом. Но это не повод полагаться на его прогнозы (ukraina.ru, 15.10.20205)
Дефіцит ліжко-місць у лікарнях, на думку Гаврилечка, — це, звичайно ж, «следствие медицинской реформы, от которой необходимо отказаться, и вернуться к системе Семашко, имеющей базу для предупреждения распространения инфекционных заболеваний»6. (Нагадаємо, суть системи міністра охорони здоров’я СРСР Семашка полягає в тому, що лікарні фінансуються з розрахунку кількості квадратних метрів їхнього приміщення та ліжок, які у них є — незалежно від того, чи одужують люди на тих ліжках, чи лише перебувають7.)
Головним агітатором старої радянської медичної системи в Україні є Віктор Медведчук8.
Рівень «експертності» Гаврилечка з медичних питань можна оцінити з таких його тверджень:
«Для того, щоб ми стали сильною державою, у нас має бути сильна економіка, сильна армія і сильне суспільство! Саме тому, як підкреслила Юлія Тимошенко, пріоритетом “Нової соціальної доктрини“ є виховання й освіта»
«Своєю головною відмінністю від безлічі інших кандидатів Тарута назвав наявність у нього програмних документів, які дають чіткі відповіді на питання про те, як повернути мир у країну і як українцям забезпечити свої сім’ї матеріально. На відміну від Зеленського, він не звертався «до народу» з проханням підсобити у створенні економічної програми, робили це — фахівці»
«Виборці бачать у Таруті не стільки політика, скільки грамотного і ефективного економіста і промисловця. При цьому 5% прем’єрського рейтингу Тарути — серйозна заявка і перспектива його та його партії на парламентській кампанії»
Тимошенко и Тарута объединяют усилия по перезагрузке государства (inpolit.org, 18.03.201916)
Експерт оцінив перспективу миру при Тимошенко-Таруті (gazeta.ua, 22.03.201917)
Война в выборы: провокации от «двойника» Юлии Тимошенко (site.ua, 23.03.201918)
Див. також іншого політолога та члена ІНПОЛІТа Андрія Багінського, який також одночасно піарить Тимошенко та Таруту.
У кінці січня 2019 року Гаврилечко докоментувався до того, що стверджував, що другий тур можливий лише через використання владою адмінресурсу (натяк на те, що Тимошенко переможе в один тур):
У вересні−жовтні 2020 року, напередодні міських виборів у Києві, піарив кандидатку від «Слуг народу» Ірину Верещук і переконував, що вона потрапляє до другого туру (за результатами виборів вона посіла лише 5-е місце з 5,44% — майже вдвічі менше, ніж набрав Попов, що посів 2-е місце).
Прізвище Гаврилечка фігурує в табличці телевізійних експертів і політологів, яким розписувалися гонорари за позитивні згадки блогера Анатолія Шарія та його політичної партії під час ефірів на різних телеканалах. Головним завданням експертів, відповідно до переписок, було або «ненароком» згадувати Анатолія Шарія та його партію в різних позитивних контекстах або пропагувати тези і ідеї, які Шарій та його політсила озвучувала раніше32.
У вересні 2012 року Гаврилечко як експерт Фонду суспільної безпеки разом із керівником соціологічних проектів Інституту досліджень регіонального розвитку України Володимиром Земляковим презентував завищені рейтинги партії Наталії Королевської «Україна — вперед!» та «УДАРу»33,34.
Після початку повномасштабного вторгнення продовжує коментувати питання економіки та політики на локальних блогерських каналах (Студія Руслана Бізяєва, Укрлайф ТВ тощо). Також періодично бере участь у коментуванні політичних та корпоративних конфліктів:
Останнє оновлення: 30.01.2024