Вігірінський Андрій

Вігірінський Андрій

Політичний коментатор. В Інтернеті фігурує як юрист та аналітик.

До повномаштабного вторгнення Росії в Україну Вігірінський тривалий час був експертом «незалежного пулу експертів» ІНПОЛІТ1, члени якого неодноразово презентували сумнівні соціологічні дані, а також фігурували в піарних статтях тих чи інших політиків.

У 2018—2021 роках Вігірінський був постійним гостем підконтрольних Медведчуку телеканалів «112»2, ZIK, NewsOne3 та Перший незалежний.

Вігірінський також є експертом громадської організації «iDemocracy». Серед інших експертів та членів команди, вказаних на сайті цієї компанії, є чимало персоналій, помічених у прихованому піарі різних політиків (детальніше див. на сторінці iDemocracy).

Вігірінський також був помічений у піарі Партії Шарія.

Піар Партії Шарія на телеканалах (2020)

Дубов був серед телевізійних експертів і політологів, яким розписувалися гонорари за позитивні згадки блогера Анатолія Шарія та його політичної партії під час ефірів на різних телеканалах. Про це свідчить розслідування програми «Бігус.інфо», що вийшло в жовтні 2020 року4.

Головним завданням експертів, відповідно до переписок, було або «ненароком» згадувати Анатолія Шарія та його партію в різних позитивних контекстах, або пропагувати тези та ідеї, які Шарій та його політсила озвучували раніше.

Як свідчать дані «Бігус.інфо», лише протягом двох місяців 2020 року Вігірінський п’ять разів піарив Партію Шарія в ефірі українських телеканалів.

Інші заяви

У липні 2021 року, за півроку до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, запевняв, що українці будують марні очікування щодо зовнішньої допомоги:

«Сполучені Штати і країни Європейського союзу, і країни НАТО готові за нас воювати. Цього не буде»5.

Останнє оновлення: 26.02.2023