Якубін Олексій

Якубін Олексій

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політолог.

У 2011 році як керівник дослідницьких програм «Універсітаса» презентував результати дослідження українських міст, проведене спільно з інформаційним агентством «RegioNews». Найкращим за якістю життя малим містом названо Бучу, мером якої тоді був одіозний регіонал-забудовник Анатолій Федорук. Цікаво, що «RegioNews» належить Петрові Щербині, який прямо пов’язаний із одіозними Федоруком та Карплюком1.

У жовтні 2012 року як експерт Фонду якісної політики презентував дані опитування «СоцІнтела», за якими на окрузі №160 нібито перемагав Талала, хоча за результатами виборів той посів лише 3-є місце.

У 2015—2018 роках фігурував як керівник сумнівної компанії «Z&B Global», яка за чотири роки випустила всього три опитування, при цьому часто фігурувала у піарних матеріалах на підтримку Вадима Рабіновича. Станом на 2019 рік сайт компанії уже не працює.

Чим займається після 24.02.2022

Станом на липень 2023 року розміщено біографію на сайті Університету КПІ як старшого викладача кафедри соціології. Веде YouTube-канал «Незалежний політолог» з проукраїнськими наративами. Дає поточні політичні коментарі національним та регіональним телеканалам і блогерам. На початку повномасштабного вторгнення намагався перебувати у фарватері російського наративу, згодом пом’якшив риторику, проте досі продовжує коментувати для російських пропагандистських медіа:

  • Политолог Якубин: Новые санкции ЕС никак не повлияют на смягчение требований РФ к Украине (riafan.ru, 06.04.2022)
  • Киевский эксперт Якубин: «Украина в конфликте Запада и РФ — не государство, а аргумент» (riafan.ru, 25.04.2022)
  • Россия пытается нащупать реальность в войне с Украиной (moscowtimes.ru, 23.11.2022)
  • Алексей Якубин: Запад хочет повлиять на Зеленского в вопросе переформатирования власти (golos.eu, 02.02.2023)

Останнє оновлення: 30.01.2024

Взаємозв'язки
Як пов'язані псевдосоціологи та приховані піарники
Помічений(а) у піарі:
Вадим Рабінович , Анатолій Шарій , Партія Шарія , Анатолій Федорук, Сергій Талала

Хронологія маніпуляцій

2012

Парламентські вибори (округ №160, Сумщина)

Сергій Талала

Прогнозували

1-е місце, 25%

Насправді

3-є місце, 17,12%

Завищення шансів Сергія Талали

«У 160 окрузі зростає роль незалежних кандидатів, які своїми справами, своєю яскравою виборчою кампанією, постійним контактом з виборцями можуть отримати лідерство. Людей цікавлять конкретні справи кандидатів, а не просто партійна приналежність. Так, до прикладу, за результатами Інституту впровадження соціальних проектів “СоцІнтел”, в окрузі лідирує самовисуванець Сергій Талала»1.

— Олексій Якубін

Цікавий факт:
Приховану рекламу Талали з посиланням на дані «Соцінтелу» розміщували також місцеві ЗМІ:

«У кампанії Сергія Талали хороша динаміка. Робота провадилась давно, побудована міцна сітка, але видимий результат з’являється після накопичення критичної маси. Нинішні результати не виникли на пустому місці, а відповідний результат такої роботи. Після піврічної кампанії з інформування виборців за півтора місяці перед голосуванням розпочався якісний перелом на його користь. По-трете, важливий фактор боротьби за підтримку — поінформованість виборців про кандидата. Зараз впізнаваність Сергія Талали у Конотопі досягає 85%, що характерно саме для переможця»2.

— З прихованої реклами Сергія Талали в газеті «Рідне село»


Хто оприлюднив:
Олексій Якубін, політолог

Оприлюднено:
10.10.2012