Спірідонов Микола

Спірідонов Микола

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політичний коментатор, експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики. У ЗМІ фігурує як «політолог» та «політичний експерт».

У 2015 році піарив лідера партії «Рух за реформи» Сергія Думчева, у 2016-му завищував шанси Загіда Краснова, а в 2020-му оприлюднював сумнівні опитування із завищеними рейтингами Андрія Пальчевського.

Має персональний сайт: polit.co.ua, на якому пропонують «комплексное информационное сопровождение»1. На сайті Українського інституту аналізу та менеджменту політики вказано, що Спірідонов займається виборчими кампаніями з 2004 року. Тут же написано, що підопічні Спірідонова двічі перемагали на виборах до Київради (2005 і 2014 років). Однак виборів до Київради у 2005 році не було. На сайті Інституту також є послуги «Вибори під ключ» та «Підготовка і розміщення матеріалів у ЗМІ» (по суті «джинси»)2.

У жовтні 2015 року вийшло щонайменше 3 хвалебні коментарі Спірідонова з піаром лідера партії «Рух за реформи» Сергія Думчева. Статті з однаковісінькими коментарями Спірідонова з’явилися на низці інтернет-сайтів. За даними ЦВК, Думчев посів лише 8-е місце, набравши 3,9%.

У червні 2016 року разом із Дмитром Тарасюком із Міжнародного аналітичного центру соціології та Сергієм Биковим із Інституту публічної політики і консалтингу ІНПОЛІТ оприлюднював дані із завищеними рейтингами близького до «Опозиційного блоку» Загіда Краснова3.

У першій половині 2020 року оприлюднював сумнівні рейтинги «Інтер-акції», за якими Андрій Пальчевський нібито наздоганяв Віталія Кличка4.

Чим займається після 24.02.2022

Після початку повномасштабного вторгнення зрідка дає політичні коментарі, переважно займається шахами і науковою діяльністю. Також позиціонує себе як експерт з питань освіти і коментує діяльність профільного міністерства.

Останнє оновлення: 18.07.2020

Взаємозв'язки
Як пов'язані псевдосоціологи та приховані піарники

Хронологія маніпуляцій

2016

Проміжні вибори до Верховної Ради (округ №27)

Завищення рейтингу Загіда Краснова

Дані опитування:
Загід Краснов: 36,3%, Тетяна Ричкова: 25,2%1.

Результат виборів:
Ричкова: 44,57%, Краснов: 36,73%2.

«На фінішній прямій рейтинг Загіда Краснова стабільно зростає. Збереження значного відриву від найближчого переслідувача, як це не парадоксально, можна пояснити побічним ефектом від зняття Оксани Томчук. Відбулася чітка поляризація електорату і формування жорсткої альтернативи».

— Сергій Биков

«Перемога кандидата від влади означатиме, що виборець ще готовий терпіти політику затягування пасків. Перемога єдиного опозиційного кандидата стане першим кроком на шляху досить серйозних змін на політичній авансцені».

— Кирило Молчанов

Хто оприлюднив:

Оприлюднено:
14.07.2016

Проведено:
12.07.2016

2015

Мер Києва

Піар лідера «Руху за реформи» Сергія Думчева

У жовтні 2015 року у ЗМІ вийшло щонайменше 3 хвалебні коментарі експерта Українського інституту аналізу та менеджменту політики Миколи Спірідонова з піаром лідера партії «Рух за реформи» Сергія Думчева:

  • 13.10.2015: «Політолог назвав очікуваними результати опитувань по Думчеву і Кличко»;
  • 19.10.2015: «Влада побоюється нової політсили “Рух за реформи” та її лідера С.Думчева»;
  • 23.10.2015: «Єдиний реальний Генплан представив Думчев — експерт».
Цікавий факт:

Піарні статті з коментарями Спірідонова розмістили сайти Апостроф1,2,3, РБК-Україна4,5, Вести6,7, Gazeta.ua8, Сегодня9, Экономические известия10, 112.ua11, Українські новини12, Comments.ua13, Depo.ua14, Деловая столица15, Українські національні новини16.

Результат виборів:

За даними ЦВК, Думчев посів лише 8-е місце, набравши 3,9%.

Ось лише кілька цитат Спірідонова про Сергія Думчева:

«Зростання рейтингу Сергія Думчева (вже 9,7%) також цілком логічне, оскільки лідер партії “Рух за реформи” проводить цікаву і динамічну виборчу кампанію. Він — нова людина у великій політиці і не заплямований в політичному болоті, в якому вже встигло вивалятися більшість його конкурентів. До того ж він — корінний киянин і веде на вибори київську команду»17.

— Микола Спірідонов, 13.10.2015

«С.Думчев ніколи не був у великій політиці, не обирався депутатом, не займав державні посади. Відповідно, підкреслив експерт, за ним “не тягнеться шлейф відповідальності за ті численні проблеми, які є зараз у киян. І найголовніше — С.Думчев навряд чи піде на компроміси з чинною владою. Він не входить в нинішню систему відносин в українському політикумі і з ним неможливо” вирішити питання "так, як це звикли робити з іншими політиками».

— Микола Спірідонов, 19.10.2015

«Генеральний план розвитку Києва, який підготували представники партії “Рух за реформи” — перший реалістичний план, який я бачив. Ті плани, які створювалися до цього, були швидше демонстрацією буйної фантазії авторів. Генплан “Руху за реформи” чітко визначає головні принципи розвитку столиці».

— Микола Спірідонов, 23.10.2015