Ч

Чому музична індустрія повинна дякувати піратам

Виявилося, що люди, котрі качають музику на шару, у кінцевому підсумку купують її на 30% більше, ніж всі інші(йдеться про Захід – ред.). Це встановило дослідження Національної асамблеї в Колумбійському університеті. Це не перша розвідка, яка доводить, що "розшарення" файлів могло б бути корисним для митців.

Джерело: Readwrite Автор: Джон Пол Тітлоу, переклад: Сергій Клімович

Те, що ці важкі нарко... завантажувачі також платять за багато музики, не шокує, враховуючи, що вони, є пристраснішими любителями музики, аніж інші. У період розквіту Napster, я, маю зізнатися, регулярно скачував альбоми вночі, які я потім записував на CD-R, перш, ніж іти до школи вранці (це була до-iPod-ова ера). Я швидко звик до "шейрінгу" файлів і перш, ніж взнав це, я записав звук на всі мої компакт-диски, тож я не міг позбутися від них раз і назавжди. Коли Napster закрили, я переключився на Soulseek і блоговий пошук, щоб знайти MP3.

Я все ще плачу за музику, особливо якщо вона була записана маленьким, незалежним митцем, чиї роботи я хотів би підтримати. Але з кількох сотень гігабайт музики, яку я накопичив на початку 2000-х років, більшість була піратською.

З часом, однак, моя музична звичка споживання - разом з моїм наявним доходом - розвивалася. Так само цифрова екосистема музики. У ці дні, я витрачаю 10 доларів на місяць на преміум-підписку Spotify і до того ж, я з нетерпінням викладаю щомісяця ще як мінімум 30 у.о. на вінілові платівок на місяць, в середньому. Минулого місяця, коли я завітав до Ameoba music з Сан-Франциско вперше, я ледь не випав в осад. Для мене зрозуміло, що ті з нас, хто заходив до пірінгових мереж, також швидко кинуть трішки справжніх грошей за музику, навіть коли інші - ні.

Тобто не можна сказати, що обмін файлами не зробив дуже реального відчутного збитку традиційній бізнес-моделі музичної індустрії. Зробив. Точніше зміни в споживанні музики і очікувань споживачів, викликані появою Інтернету, підірвали стару модель.

З одного боку, це шкодить глибоким кишеням звукозаписуючих компаній, які масами сприймаються як ті, хто вперто перешкоджає інноваціям. Важко пролити забагато сліз з цього приводу. З іншого боку, зниження продажів альбому також шкодить тим, кого музичний і піратський критик Девід Лоурі назвав "середнім класом музичної індустрії".

Музику тепер можна простіше, ніж коли-небудь, створювати, поширювати і шукати, але все ще досить важко заробляти на життя при її створенні.

Для адептів копірайту, не вистачає таких платоспроможних споживачів, як я, не вистачає, щоб "врятувати" музичну індустрію, або принаймні її варіант, який існував 15 років тому. Він помер. Але, можливо, це нормально.

Можливо, це час, перестати думати про звукозапис, як про дійну корову, як це було раніше, а замість цього розглядати його як менший потік доходів, який має величезне рекламне значення для підтримки інших робіт митця: тури, товари, ліцензування їхньої музики і продавати його в люкс-пакеті з бонусом, який шанувальники не зможуть скачати.

Важко уявити собі загальний ріст продажів музики до їх попередніх до-цифрових висот найближчим часом. Слухачі звикли до того, щоб знайти і слухати музику миттєво, за гроші чи без. Ця тенденція почалася з Napster і продовжується сьогодні з більш легітимними послугами. Сьогоднішні підлітки інстинктивно шукати нові релізи на Spotify. Якщо вони не існують, вони перевіряють YouTube або SoundCloud. Деякі можуть платити за завантаження з ITunes або Amazon, але з такою кількістю вільного і підтримуваного рекламою варіантів, навіщо розкидатися кровними доларами?

У 2005 році автори Девід Кусек і Герд Леонард уявили собі майбутнє , в якому кожен несе підключений до мережі Інтернет медіа-плеєр і підписується на велику бібліотеку музики в хмарі. "Музика, як вода," називають вони це. То є саме тим майбутнім, куди ми прямуємо зі смартфонами і послугами, такими як Spotify і Rdio.

Інше дослідження, проведене в Швеції показує, що людям краще заплатити абонплату і відразу отримати бажане, ніж шукати музику в безкраїх просторах Нету. Так, фінансово життєздатної моделі послуг досі немає, і багато музик нервують з приводу фінансового гонорару.

Але ще є надія, що при достатньому масштабі, ці послуги можуть допомогти в музичній індустрії процвітати в 21 столітті. Навіть якщо це виглядає дуже, дуже відмінним, ніж раніше.

інтернет майбутнє музика інозмі

Знак гривні
Знак гривні