Дослідження рекомендацій на Youtube

Czytaj tę stronę w języku polskim

Texty.org.ua починають дослідження роботи алгоритмів, які надають рекомендації для користувачів Youtube. Наша робоча версія полягає в тому, що якщо ви користувач з України, то не залежно від ваших уподобань рано чи пізно ютуб рекомендуватиме ролики в яких є російська пропаганда. Щоб перевірити цю версію і дослідити, як працюють алгоритми Ютуба ми почали це дослідження.

Спочатку команда соціологів визначить структуру аудиторії Ютубу за її інтересами, та залучить волонтерів, котрі погодяться встановити на своїх ноутбуках наш додаток для браузера.

Додаток «Texty Youtube Meter»

Додаток встановлюватимуть люди, котрі погодилися взяти участь у дослідженні того, як алгоритми Ютуба можуть сприяти поширенню російської пропаганди.

Додаток, за згодою користувача, записуватиме те, які відео з Ютуба він переглядає та які рекомендації пропонує йому Ютуб. У зібраному масиві ми виокремимо відео, котрі можна ідентифікувати, як російську пропаганду і аналізуватимемо чому саме алгоритми Ютуба рекомендували це відео до перегляду.

Дослідження проводитиметься в Україні та Польщі.

В результаті дослідження ми опублікуємо його результати на Texty.org.ua, проведемо презентацію для української та західної аудиторій та розробимо рекомендації для Ютубу про те , як уникнути поширення російської дезінформації

Texty.org.ua мають великий досвід у дослідження російської дезінформації і є одною з провідних українських організацій у цій тематиці. В 2020 році ми отримали міжнародну премію з дата-журналістики Sigma Awards за проект з аналізу російських наративів "Свіжа деза з Росії"

Політика конфіденційності


1. Яку інформацію ми збираємо?

Якщо ви встановите «Texty Youtube Meter», при перегляді вами відео на Youtube ми будемо збирати такі дані:

Також наводимо повний перелік даних, які збираються додатком:

Назва Приклад Примітки
time 1684322422.711 Час перегляду
distinct_id"95ed9ee7-932d-4363-aead-de93c40eb573" Унікальний айді користувача, який генерується при встановленні додатка.
browserName"Chrome" Назва браузера
browserVersion "113" Версія браузера
channelId ""ID каналу (автора відео, яке дивитесь)
channelName "Телебачення Торонто" Назва каналу автора відео, яке дивитесь
currentChannel "Телебачення Торонто" Автор відео, яке дивитесь
currentVideo "УКРАЇНКА У ПОШУКАХ ПРИГОД: перша тревел-блогерка з Галичини Софія Яблонська" Заголовок відео, яке дивитесь
elementName "YTD-COMPACT-VIDEO-RENDERER" Елемент html розмітки, з якого взято відео
incognitoMode true Чи залогінений користувач в ютуб чи ні
url "https://www.youtube.com/watch?v=BwJe446QU6Q" Посилання на відео, яке переглядаєте
version "0.0.2" Версія додатку
videoDuration "22:23" Тривалість рекомендованого відео
videoDurationSeconds 1343 Тривалість рекомендованого відео в секундах
videoId "r2oQ3oDkkXc" ID рекомендованого відео на Youtube. Це шматочок URL, який іде після https://youtube.com/watch?v= в адресному рядку браузера
videoName "ЛЕСЬ КУРБАС: спротив срср, богемне життя, театр \"Березіль\"" Заголовок рекомендованого відео2. Як ми використовуємо інформацію, яку збираємо?

Ми використовуватимемо зібрану інформацію лише для аналізу алгоритму рекомендацій Youtube, покращення нашого додатку та вдосконалення методології.