Пенсійний вік для жінок з 2020 року збільшиться на шість місяців: необхідний вік і стаж виходу на пенсію (ІНФОГРАФІКА)

Пенсійний фонд попередив про підвищення пенсійного віку для українських жінок. У новій інфографіці Тексти пояснюють, як зміниться пенсійний вік для жінок у залежності від року народження.

Шукайте дату свого виходу на пенсію, якщо ви народились у 1960-61рр.:

Натисніть на картинку, щоб збільшити

На пенсію за віком виходять громадяни, які досягли пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж. Деякі категорії українців можуть отримувати таку пенсію на пільгових умовах. Це, передусім, працівники, що зайняті повний робочий день на підземних роботах та на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці.

Крім пенсій за віком, українці також можуть отримувати інші види пенсій – у зв’язку з втратою годувальника, по інвалідності та за вислугу років.

За інформацією Пенсійного фонду, пенсійний вік для жінок наразі визначається залежно від дати народження. Вік виходу на пенсію для жінок зростає поступово, це частина пенсійної реформи 2017-го року. У 2020 році до 1 квітня він становитиме 59 років, з 1 квітня — 59 років і 6 місяців. З 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок підвищать до 60 років.

Так, у цьому році жінки, які народилися у період з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961, зможуть вийти на пенсію після досягнення віку 59 років і 6 місяців. А жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, можуть отримати пенсію за віком лише після досягнення 60 років — у 2021 році.

Але щоб отримувати не мінімальну пенсію, недостатньо лише досягти пенсійного віку, потрібен ще й страховий стаж, який з 2020 року становить 27 років. Він щорічно зростатиме на один рік — до 35 у 2028 році.

Деякі категорії українців можуть отримувати таку пенсію на пільгових умовах. Це, передусім, працівники, що зайняті повний робочий день на підземних роботах та на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці.

Нагадаємо, що збільшення пенсійного віку в Україні відбувається у рамках пенсійної реформи, що стартувала в 2017 році. Підвищення віку виходу на пенсію стосується лише жінок, які до цього могли виходити на пенсію з 55 років. Причиною такого кроку є загальна тенденція багатьох європейських країн з наближення віку виходу на пенсію жінок до відповідного віку для чоловіків для забезпечення гендерної рівності. При тому, що до початку реформи в Україні були найнижчі показники виходу на пенсію у порівнянні з багатьма іншими європейськими країнами.

Іншою причиною цього кроку є поступове “старіння” населення: кількість пенсіонерів збільшується, а працюючих громадян – скорочується. Оскільки пенсії виплачуються з коштів Пенсійного фонду із зарплат працюючих українців, їх уже не вистачає, і з роками цей дефіцит лише зростатиме. Покриття цього дефіциту, в свою чергу, вимагає щорічних дотацій із Бюджету, тобто коштів, які могли б витрачатись на оборону, ремонт доріг чи освіту.


Уяви себе Богом, зроби країні нормальні пенсії (Інтерактивна гра)

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

бюджет пенсії інфографіка суспільство

Знак гривні
Знак гривні