Це бомба! - Клімкін про порушення Німеччиною законів ЄС заради газу від Північного потоку-2

Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає владу до термінових дій, щоб переконати уряд Німеччини відмовитися від ідеї про виведення «Північного потоку-2» з-під дії оновленої газової директиви ЄС.

Про це Клімкін написав у Facebook, - передає Укрінформ.

"Інформація німецької газети Більд про бажання коаліції вивести "Північний потік-2" з-під законодавства ЄС за 48 годин (!) - це реально бомба. Вони це роблять одразу після данського рішення дозволити будівництво цього проєкту. Це точно не випадково і є страхуванням на будь-який розвиток подій в Україні. А ще Росія затягне свій зашморг на Німеччині на роки вперед. Сподіваюся, всі вже не злізають з телефонів, щоб переконати наших німецьких партнерів? І "човникова" дипломатія працює? За декілька днів може бути запізно...", - зазначив ексміністр.


Заради газу (і грошей) від газогону Північний Потік-2 німецький уряд іде на порушення законодавства ЄС

Як повідомила газета Bild, німецька правляча коаліція розробила новий закон, який має захистити споруджуваний газопровід "Північний потік-2" від посилених правил оновленої газової директиви ЄС.

Нагадаємо, що газова директива ЄС, ухвалена в 2019 році, передбачає, що трубопроводи з третіх країн до Європейського Союзу будуть підпадати під правила, що застосовуються до трубопроводів ЄС. Зокрема, в Європі існує вимога про розподіл видобутку та постачання сировини. Тобто, газопровід і видобутий газ, який через нього прокачується, не можуть перебувати під контролем однієї компанії. Також до використання трубопроводу повинні мати доступ “треті” компанії. Ці правки покликані частково послабити монополію Газпрому.

Photo: Stefan Sauer / dpa

Однак навіть цей не дуже надійний запобіжник може бути скасовано, якщо Бундестаг проголосує законопроект, поданий урядом Німеччини. Згідно з директивою ЄС, винятки з застосування директиви можливі, якщо газопроводи вступили в експлуатацію до конкретної дати, 23 травня 2019 року.

У новому ж німецькому законопроекті, як повідомляє Bild, це обмеження по датах щезло. І якщо його ухвалять, то Німеччина зможе застосувати виняток для Північного Потоку-2 (який буде введений в експлуатацію ще невідомо коли, але точно після травня 2019-го). Таким чином, комфортна монополія Газпрому буде збережена.

Чому виконання газової директиви ЄС є дуже важливим для нас? Тому що якщо її застосувати до Північного Потоку-2, це принаймні на деякий час не дозволило б росіянам та німцям прокачувати достатні об'єми газу, щоб повністю скинути з рахунків українську газотранспортну систему.

Чи може будь-який раціональний спостерігач очікувати, що уряд Німеччини буде хоч якось враховувати інтереси України не лише в галузі транспортування газу, але й більш широко, у конфлікті з Росією? (Адже Німеччина є однією з країн-учасниць "нормандської" четвірки). Відповідь - ні, якщо заради комерційної вигоди німці готові йти навіть на конфлікт із Єврокомісією.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

газ війна росія

Знак гривні
Знак гривні