Євродепутати застерегли Зеленського щодо немирного наступного Майдану й особливо небезпечного Богдана

Віцепрезидентка делегації Європарламенту застерегла Зеленського: надто багато на кону, наступний Майдан не буде мирним.

Віцепрезидентка делегації Європарламенту в комітеті асоціації "Україна-ЄС", депутатка Європейського парламенту Віола фон Крамон-Таубадел (Viola von Cramon-Taubadel) запевнила, що європейська сторона готова продовжити фінансову допомогу Україні, але має бачити результати реформ.

"Ми, як депутати Європейського парламенту, маємо наполягати на чистій процедурі ухвалення законопроєктів, ми маємо наполягати, щоб роль парламенту була сильною, щоб депутати в повному обсязі використовували свої права і виконували свої обов'язки, щоб була прозорість процедури та відповідне обговорення", - підкреслила віцепрезидентка делегації Європарламенту в комітеті асоціації "Україна-ЄС".

"Ми виділяємо достатню кількість грошей цій чудовій країні (Україні - Ред.), багато грошей іде на реформи. І якщо пан Зеленський не хоче продовжувати з цими реформами, а замість цього їм перешкоджати або навіть повернути їх назад, ми маємо на це реагувати. Ми не будемо мовчати", - зазначила вона.

За словами віцепрезидентки делегації Європарламенту в комітеті асоціації "Україна-ЄС", в Європейському парламенті є велика підтримка України, при цьому є високі очікування до проведених в Україні реформ. Тому європейська сторона готова продовжити фінансову допомогу, "але не як саме собою зрозуміле", а має бачити результати і докази, "що гроші були використані належним чином".

"У країні має бути сильний парламент. Те, що ми бачимо, так це свого роду сліпе голосування. Занадто багато на кону, занадто багато чого можна втратити. І якщо люди не будуть задоволені, я маю на увазі тих, хто повертається з війни, тих, у кого є зброя, - наступний Майдан не буде мирним. Це може бути жахливо", - зазначила Віола фон Крамон.

Неприємне оточення, небезпечний Богдан

"Я сумніваюся в цілому в оточенні президента Зеленського, якою мірою президент Зеленський правильно поінформований. Особливу проблему я бачу в пані Богдані, бо він дуже небезпечний", - зазначила фон Крамон.

"Як українці, як ми, європейці, можемо довіряти тому, хто приєднався до колишнього прем'єр-міністра Азарова під час переговорів у Росії наприкінці листопада 2013 року? Тому, хто не відчував моральної необхідності піти у відставку з урядового поста в світлі ухвалення "законів про диктатуру" на початку 2014 року, а потім зі смертями Майдану? Часто ми чуємо, що він професіонал, і тому він потрібен президенту Зеленському. Але він професіонал без морального компаса. І професіонал старого режиму. Як може президент Зеленський побудувати нову Україну з професіоналами старого режиму? Містер Богдан небезпечний", - пояснила євродепутатка.

"Це дуже неприємно і матиме наслідки. Я була досить наївною. Я думала, що Зеленський - нова фігура, але ні. Сам по собі - так, але не люди, які за ним стоять. Може бути, дехто з його компаній, 95 Кварталу, і є професіоналами, здатними швидко адаптуватися. Те, що вони можуть зробити, так це вчитися і надавати йому (Зеленському) інформацію. Але допоки Богдан є найважливішою фігурою в його офісі, іншим буде дуже важко", - констатувала євродепутатка.

Відповідаючи на запитання, чи хотіла б вона, щоб Богдан був звільнений, Віола фон Крамон заявила: "Звичайно! Це, звичайно, нереально, але донори і західні партнери усвідомили, що Богдан небезпечний, у нього свій порядок денний, ви не знаєте, на кого він працює, не знаєте, які його наміри і які законопроекти він подаватиме".

За матеріалами Цензора: цим і ось цим

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

майдан богдан зеленський Європа

Знак гривні
Знак гривні