ООН визнала, що Росія свідомо міняє склад населення окупованого Криму

ООН визнала порушення Росією Женевських конвенцій щодо окупованого Криму: РФ намагається змінити демографічну структуру Криму, свідомо переселяє людей з Росії на окуповану нею територію.

Україна подякувала керівництву Організації Об'єднаних Націй за офіційне визнання порушень Росією Женевських конвенцій. РФ свідомо переселяє людей з материкової частини до українського Криму, намагаючись змінити демографію окупованого півострова.

З такою заявою виступив постпред України при ООН Володимир Єльченко під час презентації доповіді генсека ООН Антоніу Гутерріша про ситуацію з правами людини в окупованому Криму, повідомляє Лівий берег.

"Згідно з доповіддю (генсека ООН - ред.), Російська Федерація заохочує переміщення власного населення на півострів, що є прямим порушенням Женевських конвенцій і явною ознакою спроб змінити демографічну структуру Криму", - заявив голова Українського представництва при ООН.

У зв'язку з цим Єльченко зазначив, що Україна очікує подальших кроків від ООН, спрямованих на припинення цих незаконних дій з боку Росії, а також на запобігання наслідкам такої діяльності окупаційної влади.

Єльченко, крім того, звернув особливу увагу на основні причини порушень прав людини в Криму, а саме на іноземну агресію й тимчасову окупацію Росією українського півострова.

Доповідь генсека ООН про стан виконання української резолюції щодо захисту прав людини у тимчасово окупованому Криму озвучили 14 жовтня на засіданні Третього комітету Генасамблеї ООН.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

крим росія окупація агресія анексія

Знак гривні
Знак гривні