Самоопределение Донбасса, победа ДНР. Що побачили пропагандистські ресурси в підписаній формулі Штайнамєра

1 жовтня 2019 року Тристороння контактна група в Мінську узгодила й затвердила документ, що розвиває так звану “формулу Штайнмаєра. Що побачили ЗМІ окупованих територій?

Аналізує Інститут масової інформації.

Якщо в Україні це спричинило хвилю обурення з виходом людей на Майдан, то ЗМІ окупованих територій сприйняли цю інформацію вкрай позитивно.

На сайті "ДАН" новини про підписання йшли одна за одною:

* Подписав "формулу Штайнмайера", Киев признал право Донбасса на самоопределение – Главы ДНР и ЛНР
* Согласование Киевом формулы Штайнмайера стало победой ДНР и ЛНР – Никонорова
* Согласование формулы Штайнмайера открыло двери для саммита лидеров "нормандской четверки" – мнение

Для політикуму і, відповідно, підконтрольних йому ЗМІ окупованих територій це передусім означає надання цим територіям особливого статусу, що передбачає внесення змін до Конституції. Про це на сторінках агенції ДАН повідомляє т.зв. голова МЗС невизнаної “ДНР” Наталія Никонорова: “Киев должен провести конституционную реформу для имплементации формулы Штайнмайера”.

Сайт "Новороссия" транслює слова Никонорової про те, що підписання формули є неабиякою перемогою самопроголошених республік: “Несмотря на обилие крайне деструктивных заявлений со стороны Киева, нам все-таки удалось убедить украинскую сторону согласовать формулу Штайнмайера в том виде, в котором она была зафиксирована на саммитах “Нормандской четверки”. Это можно по праву назвать серьезной дипломатической победой в переговорах на Минской площадке – в первую очередь из-за того, что этот шаг открывает перспективу дальнейшего политического урегулирования”.

Суттєва розбіжність існує в баченні контролю над кордоном з Росією. Якщо українські ЗМІ в інтерпретації формули вбачають контроль України над кордоном з РФ, наприклад про це пише "Українська правда": “Ми не говоримо про структуру цих виборів, але ми як громадяни розуміємо, що якщо хочемо, щоб вибори пройшли згідно законодавства України, то не може бути ніяких кулеметів і кордон повинен бути наш”, то пропагандистські сайти т.зв. “Л/ДНР” поширюють спільну заяву самопроголошених голів невизнаних республік Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника, в якій ідеться, що жодного контролю над кордоном Україна не отримає: “И призываем господина [президента Украины Владимира] Зеленского не диктовать нам условия. Когда он говорит, что выборы на Донбассе пройдут только тогда, когда Украина получит контроль над границей, он не понимает, что не ему решать, когда у нас пройдут выборы, а нам. Никакого контроля над границей киевская власть не получит”, – подчеркнули главы республик”.

З негативом самопроголошена керівна верхівка так званих “Л/ДНР” сприйняла і повідомлення про новий закон щодо особливого статусу Донбасу: “Господин Зеленский также заявил, что будет принят некий новый закон об особом статусе. Интересно знать какой? Нам многое не нравится в нынешней редакции этого закона, в который Порошенко навставлял неприемлемых оговорок. И эти оговорки и вставки нужно из закона удалить. Но в нем также содержатся и важнейшие положения, которые менять ни в коем случае нельзя”.

Насторожує і повідомлення про те, що підписання “формули Штайнмаєра” поглибить реінтеграцію непідконтрольних Україні районів Донбасу в Росію, і це незважаючи на те, що, згідно з формулою, ці території мають бути під контролем України: “Подписание формулы Штайнмайера усилит интеграцию ДНР с Россией, считают в Народном Совете”.

Одним із ключових положень “формули Штайнмаєра” є проведення виборів на непідконтрольних Києву районах Донбасу, проте місцеві “ЗМІ”, а відповідно, і самопроголошена влада “Л/ДНР” вперто продовжують про це мовчати.

Бачення формули українською владою наразі теж малозрозуміле – брифінг Президента Заленського залишив більше питань, ніж дав відповідей.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

донеччина зеленський капітуляція луганщина змі

Знак гривні
Знак гривні