1+1 титулував Портнова правозахисником. Чому це погано

У програмі «Гроші», яка вийшла 9 вересня на каналі «1+1», Андрія Портнова спочатку назвали екс-заступником глави адміністрації Віктора Януковича, але у титрах під його фотографією зазначили лише, що він «правозахисник».

«Детектор медіа» раніше писав, чому такий підпис для Портнова не є доречним. Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, пояснював:

«У поняття «правозахисник» є теоретичний та практичний аспекти. У правозахисному середовищі — де є правозахисні організації — Андрія Портнова не асоціюють як приналежного до нього. Це абсолютно точно. Так, він був політиком та відігравав певну роль у процесах, які відбувалися на початку 2000 років. З різними політичними силами Портнов впливав у той чи інший спосіб на юридичні процеси в країні, в тому числі і на ухвалення останнього Кримінально-процесуального кодексу. Але щодо цього мають бути застосовані інші поняття. На мою думку, тут термін "правозахисник" недоречний».

У «Грошах» використали цитату Портнова щодо ймовірної причетності колишнього президента України Петра Порошенка до відмивання коштів через панамські офшори. «Детектор медіа» вже писав, що на тлі нелюбові до Порошенка в Портнова склалися тісні стосунки з Ігорем Коломойським — кінцевим бенефіціарним власником телеканалу «1+1». Портнов, за словами олігарха, допомагає йому вже «років двадцять» у юридичних справах. Будучи за кордоном, вони неодноразово зустрічалися.

Нагадаємо, Андрій Портнов повернувся до України у травні цього року. З 2014 року він переховувався в Австрії та Росії від українських правоохоронних органів. Генпрокуратура України вимагала від МВС та СБУ затримати його як людину, яку підозрюють у масових вбивствах активістів в центрі Києва. Утім, у серпні того ж року суд задовольнив позов Портнова до Генпрокуратури і зобов’язав її спростувати вказану інформацію.

У 2017 році НАБУ відкрило проти Портнова кримінальне провадження, звинувативши його в незаконному збагаченні. Його підозрювали в отриманні незаконних виплат на загальну суму 26 млн гривень у період із липня 2011 року по грудень 2013-го. Справу закрили в березні цього року у зв'язку зі скасуванням Конституційним Судом норми про незаконне збагачення.

У березні минулого року СБУ відкрила проти Портнова кримінальне провадження за підозрою в державній зраді, звинувативши в тому, що він сприяв окупації української території. У серпні 2019 закрили і це кримінальне провадження.

Раніше ми детально писали, хто такий Андрій Портнов насправді. У 2010 році він став заступником глави Адміністрації Віктора Януковича і керівником Головного управління з питань судової реформи та судоустрою. Як розповіла в коментарі «Детектору медіа» співкоординаторка Громадської ради доброчесності Галина Чижик, Портнов мав вплив не лише на кадрову політику в судовій системі, а й на рішення суддів.

Ініціативі Портнова приписують і конституційну реформу 2010 року, коли Конституційний суд повернув стару версію конституції з посиленими повноваженнями президента.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

маразм портнов змі

Знак гривні
Знак гривні