СБУ викрила шпигуна РФ на стратегічному підприємстві: «Долар почав рости, мені потрібні були гроші» (ВІДЕО)

Агент російської військової розвідки Олексій Лазаренко працював на одному зі стратегічних підприємств України "МіГремонт". На флешці в уже затриманого шпигуна були фотографії ударних українських винищувачів. Носій інформації знайшли під час обшуку в Олексія Лазаренка в його брудних шкарпетках.

Протягом п'яти років шпигун працював на ворога, допомагаючи в прямому доступі до українських військових таємниць. "Для того, щоб моя родина не бідувала, я і вліз в це гімно, зв'язався з цими людьми", - розповів затриманий Лазаренко, якого цитує Цензор.

Олексій Лазаренко продавав оборонні секрети. До куратора в Росію їхав з новою порцією інформації про свій завод - на кордоні його й затримали.

На диску була інформація про літаки в цехах, ремонтна документація та інші секрети українського авіапрому. Все це агент віз офіцеру Головного розвідуправління Генштабу Збройних сил Росії Сергію Казачкову.

Артем Шарлай - відомий у Запоріжжі антимайданівець - порекомендував співробітникам ГРУ Олексія агентом. Доступ до бойових літаків, проросійські погляди і бажання заробити в будь-який спосіб - чи може бути краща рекомендація для зрадника.

За продаж авіасекретів російська розвідка стабільно платила в доларах. Щоразу з Росії Олексій повертався додому з новенькими зеленими купюрами. Заохочували його до співпраці не лише пряником, а й батогом - залякували, аби не здав своїх московських босів.

"Вони натякали, що це може погано для моєї родини закінчитися. Єдине, про що я прошу, щоб моїй родині нічого поганого не зробили, бо я не зможу це собі вибачити, якщо таке буде", - сказав він.

Для кодування повідомлень ГРУвці видали ноутбук із шифрувальною програмою та два телефони-привиди, які неможливо відстежити в мережі. Під час відправлення інформації телефон змінює унікальний ідентифікаційний номер, а за зміни IMEI в мережі сім-карту можна не побачити. Щоразу це як абсолютно новий пристрій.

Авіазавод "МіГремонт" має стратегічне значення для України. Тут ставлять на крило штурмовики четвертого покоління "Су-27", один з яких неочікувано впав під час міжнародних навчань. Кожен з цих літаків для України - на вагу золота. На борту встановлена система супутникової навігації українського виробництва.

На екран виводяться всі дані про літак, включно із його озброєнням. У противника такої системи немає. Детальні фото нової навігаційної системи співробітник заводу давно вже продав росіянам. Агент емоційно переконує - диверсійних завдань не отримував.

"Я не передавав інформацію, яка б зашкодила нашим людям. Я жодних бомб не закладав. Я ні в кого не стріляв", - сказав він.

***

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

шпигунство авіація сбу росія

Знак гривні
Знак гривні