“АрселорМіттал Кривий Ріг” після обшуків СБУ збільшить інвестиції у захист довкілля

Представники компанії “АрселорМіттал Кривий Ріг” провели зустріч з президентом Володимиром Зеленським, під час якої домовились про збільшення інвестицій у сферу захисту довкілля. Натомість Служба безпеки України розморозить інвестиційний проект компанії на 150 мільйонів доларів.

Про це в четвер, 8 серпня, повідомила пресслужба “АрселорМіттал”, - цитує Новинарня.

Згідно з оприлюдненою інформацією, зустріч відбулася наприкінці липня 2019 року. Під час перемовин вони дійшли згоди, що СБУ має скасувати арешт з майна “АрселорМіттал”, який заважав компанії реалізовувати інвестиції в її материнської компанії на суму близько 150 млн доларів.

Водночас “АрселорМіттал” погодився інвестувати 1,8 млрд доларів у модернізацію підприємства. Ці інвестиції дозволять скоротити кількість викидів в атмосферу на 50-55%.

“Окрім цього, підприємство підготувало план короткострокових ініціатив із зниження навантаження на довкілля за підсумками візиту глави держави до Кривого Рогу 12 липня. План був переданий особисто Президенту України під час зустрічі, він передбачає зменшення викидів в атмосферу на 10–15% у найближчі декілька місяців”, — повідомила пресслужба “АрселорМіттал”.

Також металургійна компанія погодилася інвестувати додаткові кошти в соціальну інфраструктуру та охорону здоров’я Кривого Рогу.

У місті створять “Фонд здоров’я”, куди “АрселорМіттал” щороку буде перераховувати по 100 млн грн. Також компанія інвестує 75 млн грн у ремонт стадіону “Металург” у 2019 році, і ще 25 млн грн наступного року.

20 липня СБУ провела обшуки на криворізькому гірничо-металургійному комбінаті “АрселорМіттал Кривий Ріг” у справі про забруднення довкілля. Також служба повідомила про початок кримінального провадження стосовно підприємства по ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України.

Кривий Ріг вже багато років є одним з найбільш забруднених міст України.

Як відомо, “АрселорМіттал” – найбільша металургійна компанія світу, що зареєстрована у Люксембурзі. Її власником, зокрема, є індійський мільярдер Лакшмі Міттал.

екологія дніпропетровщина бізнес сбу

Знак гривні
Знак гривні