Чим гірший рейтинг медуніверситету - тим більше студентів саботували міжнародний іспит

З першого по третє липня студенти медичних університетів третього курсу спеціальності “Медицина” складали міжнародний іспит з основ медицини — IFOM (International Foundations of Medicine). Середній відсоток правильних відповідей — 30,2%.

Рейтинг кожного університету співвідноситься з явкою на іспит — медуніверситети з високою явкою мають високий рейтинговий бал за успішністю. Серед них Запорізький, Львівський, Тернопільський, Буковинський, Вінницький університети. Ті університети, які найбільше саботували, мають найнижчі бали, - розповіла Уляна Супрун.

Іспит складало 10 099 студентів. Не з’явились 2783.

Далі Уляна Супрун розповідає:

"Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикались з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM.

До прикладу, студенти ХНУ ім. Каразіна у перший день здачі іспиту перекрили вхід в університет. Аудиторії, де повинні були відбутися іспити, були зачинені. Пізніше аудиторії відкрили, проте комп'ютери не були готові для роботи, а деякі зовсім не працювали.

Студенти Івано-Франківського медичного університету (ІФНМУ) перекрили вхід в університет, бігали з камерами, знімали тих студентів, які намагалися йти складати іспит з погрозами, якщо ті підуть. Були також погрози спостерігачам, студенти вривалися в аудиторії, де проходили іспити. І це лише невелика частина прикладів.

Крім цього, в перший день здачі іспиту одному з іноземних студентів з Йорданії Аль-Шлюль Мохаммаду Абед Аллах Мохаммаду вдалося сфотографувати близько 50 тестових завдань і поширити їх в мережі. Тобто, студенти, що здавали пізніше, мали можливість побачити деякі запитання заздалегідь.

Характерним для цього IFOM є те, що в переважній більшості студенти, які саботували іспит і не прийшли на нього, — це студенти-іноземці. По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Бо тут до впровадження цього іспиту така опція завжди була.

Але IFOM — це повністю незалежний іспит, який виключає таку можливість. І його введення означає фактично нову еру в медичній освіті в Україні. Це кінець епохи продажу дипломів лікаря. Для всіх.

Зараз ми маємо буквально вигризати кожну зміну в медичній освіті. Роками в цій системі була стагнація. Не відбувалося жодних змін, в той час як деякі медичні університети за ці десятиліття перетворилися на феодальні володіння їхніх ректорів, які всіляко намагалися зберегти статус кво та протидіяти змінам.

До речі, координувала процес зі зриву іспиту колишня багаторічна очільниця Центру тестування МОЗ України — Ірина Булах. Людина, яка “гарантувала” прозорість і чесність тестування КРОК для студентів-медиків, виявилась головним противником непідкупного тесту.

Корупціонери, які збагачуються на продажі медичних дипломів, — це загроза для кожного українця. Ми добре побачили, наскільки сильний цей монстр, і чітко ідентифікували головних дійових осіб. Тепер будемо вживати заходів, щоб притягнути їх до відповідальності.

Всіх, хто причетний до саботажу, буде покарано. Зараз створюється міжвідомча комісія, яка розслідуватиме порушення та розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, щоби не допустити таких порушень у майбутньому. Відповідальність за них буде більш жорсткою".

освіта скандал реформи медицина

Знак гривні
Знак гривні