ДУС очолив скандальний КВНщик, пов'язаний родиною з Зеленським. А так то з кумівством боремося (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський призначив Сергія Борзова керівником Державного управління справами.

Про це йдеться в указі №571 від 1 серпня, - передає ЛБ.

"Призначити Борзова Сергія Сергійовича керівником Державного управління справами з 1 серпня 2019 року терміном на п'ять років з оплатою праці відповідно до законодавства", - йдеться в документі.

При цьому указом №569 Зеленський звільнив Борзова від тимчасового виконання обов'язків керівника Держуправління, а указом №570 - звільнив з посади заступника керівника Держуправління справами.

Нагадаємо, 11 червня Зеленський звільнив керівника Державного управління справами Івана Куцика і уповноважив Борзова тимчасово виконувати його обов'язки. 20 червня президент оголосив конкурс на цю посаду з окладом 30 тис. гривень.

Як пише Новинарня, Борзов відомий своєю діяльністю в КВН: з 2006-го по 2011 рік працював директором команди “Вінницькі перці”, у 2011-му очолив команду КВН “Збірна України”. Також працював у ТОВ “Телевізійне творче об’єднання “Олександр Масляков і Компанія” (АМІК).

У червні 2016 року у ЗМІ з’явилася скандальна інформація, що Борзов безкоштовно отримав від Державного управління справами квартиру на Печерську вартістю 10 мільйонів гривень.

За інформацією журналістів програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, у грудні 2015 року Державне підприємство “Укржитлосервіс”, підвідомче Державному управлінню справами, видало родині Борзових свідоцтво про право власності на квартиру площею 187,8 кв. метрів у будинку на бульварі Лесі Українки.

Сам Борзов пояснив це необхідністю перевезти до Києва своїх батьків.

Журналісти звернули увагу, що сім’я Борзових є досить заможною і не потребувала покращення житлових умов. Згідно з декларацією Борзова за 2018 рік, подружжя досі користується цим житлом, а також має у власності чи користуванні кілька будинків, квартир і авто.

“Помешкання в центрі Києва Борзов отримав з порушеннями, адже квартира була оформлена не як службова, а одразу у власність. Крім того, за законом, житлові приміщення надаються чиновникам у межах 13,65 квадратного метра житлової площі на одну особу. Однак навіть для шести осіб житло площею 190 квадратних метрів (110 – житлової) – це перевищення усіх норм.

До речі, в березні 2016 року дружина Борзова Ірина придбала у власність автомобіль BMW 520i 2016 року випуску, ринкова вартість якого сягає 65 тисяч доларів”, – ішлося в повідомленні Центру протидії корупції.

Після виходу сюжету програми Бігуса “Центр протидії корупції” звернувся із заявою про злочин до Національного антикорупційного бюро України.

Імовірно, Борзов сам ухвалив рішення про виділення дорогої квартири, зловживаючи своїм службовим становищем, зазначили антикорупційні активісти.

У вересні 2016 року Національне антикорупційне бюро порушило кримінальне провадження за фактом передачі квартири у центрі столиці службовими особами ДУС у приватну власність Сергію Борзову (№52016000000000262 у ЄРДР, імовірне зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, – ч.2 ст. 364 КК України”), йшлося в листі НАБУ.

Анонімні особи з адреси allmediaprod@gmail.com були зацікавлені в тому, щоб (імовірно, за хабар) зняти згадану новину з архіву сайту:

Дружина Борзова – Ірина – здобула перемогу в одномандатному окрузі №14 у Вінницькій області (центр – місто Жмеринка). За даними ЦВК, уродженка Вінниці отримала 30,09% голосів.

В офіційній біографії на сайті ЦВК Борзова значиться фізичною особою-підприємцем.

Як пише “Українська правда”, Борзова має бізнес з постачання готових страв, надання майна в оренду, організації різних заходів і розваг. Минулого року задекларувала 2,1 мільйона гривень.

Батько Борзової Наум Баруля – один із керівників гумористичного шоу “Ліга сміху”, яке виробляє студія “Квартал 95” разом із Drive Production, очолюваним Барулею, для каналу “1+1”. Володимир Зеленський був ведучим цього шоу до обрання на посаду президента.

Наум Баруля також є власником кількох фірм, серед його партнерів значаться колишні бізнес-партнери та соратники Зеленського – Тімур Міндіч, Сергій та Борис Шефіри.

Крім того, Баруля очолював українську філію КВН і досі значиться керівником двох українських підприємств ведучого російського КВН Олександра Маслякова.

Разом із батьком Ірина Борзова володіє ТОВ “Профіль-Н”, зареєстрованим у місті Судак (тимчасово окупована територія АР Крим). Компанія займається ресторанною діяльністю. Після окупації її перереєстрували як російську.

Згідно з бухгалтерською звітністю “Профиль-Н”, її прибуток на окупованих територіях з 2014 року постійно зростав. У 2017 році вона заплатила до держбюджету РФ близько 275,4 тисяч рублів податків і внесків.

зеленський корупція борзов

Знак гривні
Знак гривні