Зеленський хоче виплатити військовим премії замість проведення параду на День Незалежності. Не всі з цим згодні (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський вирішив замість параду на День Незалежності виділити 300 млн гривень на премії військовослужбовцям.

Про це він заявив у відеозверненні.

"Зазвичай 24 серпня, у День Незалежності України, у нас проходить військовий парад, такий помпезний і точно недешевий. Мені здається, що цього року замість параду краще ці гроші виділити нашим героям", - сказав Зеленський.

Президент зазначив, що премію отримають солдати строкової служби, курсанти, сержанти, офіцери, а також військові, які перебувають у зоні проведення Операції об'єднаних сил.

Зеленський наголосив, що святкування до Дня Незалежності "не скасовуються, а набувають нового формату".

«Військовий парад – це не тільки час і подія, коли армія звітує перед народом про дистанцію, яку вона пройшла за рік з попереднього параду. Але це і подія, коли народ має можливість віддати шану і повагу своїй армії. На сьогодні армія і воїни є найбільш шановною і поважною інституцією, яка користується найбільшою довірою народу України. Я думаю, що позбавляти людей цього було б не дуже далекоглядно», – так прокоментував наміри Зеленського 5-й президент Петро Порошенко.

Він також додав, що грошові премії до Дня Незалежності отримували і учасники параду, і бійці в зоні проведення бойових дій.

Минулого року, відповідаючи на питання про доцільність військового параду, міністр оборони Степан Полторак висловив думку, що урочиста хода необхідна і для самих військових, і для суспільства.

«На фронті більшість людей не бачить, що відбувається. Ми знаємо, що наш військовий захищає нашу країну. Але те, в якому стані він знаходиться, народ України може побачити в тому числі і на військовому параді. Це дуже важливо для кожного військового, тому що це свого роду звіт перед суспільством, в якому стані ми знаходимось», – заявив міністр.

Нагадаємо, минулого року на День Незалежності в Києві пройшов військовий парад "Марш нової армії". У ньому взяли участь понад 4 тисячі військовослужбовців і близько 250 одиниць військової техніки, зокрема 17 основних бойових танків, 40 БМП, БТР і броньованих машин, понад 50 артилерійських систем, близько трьох десятків зенітно-ракетних комплексів, серед іншого високоточна ракетна зброя "Вільха". Крім того, під час параду над Києвом пролетіли 29 вертольотів і літаків.

армія зеленський

Знак гривні
Знак гривні