ЦВК вирішила щодо Шарія, почитавши інтернет - а Клюєва обіцяє тут же затримати ГПУ

Центральна виборча комісія спочатку відмовила в реєстрації кандидатом у депутати Анатолію Шарію на підставі інформації з мережі, не отримавши офіційного підтвердження, що блогер не живе в Україні.

Про це йдеться у рішенні Шостого апеляційного адміністративного суду, яке було оприлюднене у вівторок.

Саме засідання суду, яке зобов’язало ЦВК зареєструвати Шарія, відбулося 26 червня.

Пізніше Верховний суд також зобов’язав Центрвиборчком "повторно розглянути документи Шарія на реєстрацію кандидатом". Рішення Верховного суду ще не опубліковане в реєстрі.

ЦВК відмовила блогеру через сумніви, що він 5 років не проживає в Україні. В матеріалах судової справи йдеться, що такий висновок у комісії зробили на підставі повідомлень засобів масової інформації.

Зокрема, Центрвиборчком послався на канал на YouTube дружини Шарія, статті в онлайн-виданнях та звернення Комітету визволення політв'язнів України, адресованих президенту Литовської республіки Далі Грибаускайте.

Крім того, ЦВК зверталась до Державної прикордонної служби із запитом щодо перетину Шарієм кордону України. Прикордонники відповіли, що "інформація щодо даної особи відсутня". (Таким чином, прикордонники несуть щонайменше таку ж саму відповідальність за рішення зареєструвати Шарія, як суди та ЦВК - редакція).

Суд вирішив, що відомості з інтернет-джерел не можуть вважатися обґрунтованим за відсутності підтверджень Держприкордонслужби, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ тощо.

"Українська правда" намагалась отримати пояснення у прес-службі ДПС щодо в’їздів і виїздів Шарія. Однак у відомстві сказали, що коментувати ситуацію "немає кому" і запропонували звернутись до них наступного дня.

Раніше Анатолій Шарій сам неодноразово розповідав, що виїхав з України нібито через політичне переслідування та мешкає в Європі.

ГПУ підтвердила: Клюєва затримають, щойно він приїде в Україну.

Колишній депутат від "Партії регіонів" і екс-глава Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Клюєв перебуває в розшуку, і є ухвала суду про його затримання.

Про це розповів начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк Громадському.

"Є ухвала про затримання та доставку до суду. Звичайно, що вона має реалізовуватись", — підтвердив Горбатюк.

Крім того, за його словами, як повідомляє видання, Клюєв цьогоріч у травні інформував Інтерпол про те, що він знаходиться в Росії, а саме в селі Шульгіно Одинцовського району Московської області.

Клюєв перебуває у національному розшуку за запитом Служби безпеки. Йому інкримінують привласнення майна, перевищення влади і незаконне перешкоджання мітингам. Датою його зникнення вказане 28 лютого 2014 року.

За матеріалами УП

шарій скандал протест вибори-19 клюєв майдан говорильня

Знак гривні
Знак гривні