Які країни голосували за рішення скасувати санкції ПАРЄ проти Росії без жодних умов

В Парламентській асамблеї Ради Європи запросили делегацію Російської Федерації повернутися в сесійну залу Асамблеї з відновленням усіх прав, без обмежень права голосу й без виконання жодних умов, які стосуються відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, в тому числі припинення окупації Криму та окремих частин Донбасу. В зв'язку з цим рішенням механізм запровадження санкцій, який в ПАРЄ діяв до цього, відтепер скасований.

Резолюцію у повному складі підтримали делегації з:
Азербайджану,
Франції,
Іспанії,
Італії,
Норвегії,
Австрії,
Словаччини,
Португалії,
Сербії,
Туреччини.

Частково рішення про повернення російської делегації підтримали
Швейцарія,
Німеччина,
Молдова,
Чехія,
Вірменія,
Нідерланди.

Україна і Грузія проголосували проти у повному складі, також проти рішення проголосували більшість делегатів від
Польщі,
Литви,
Латвії,
Естонії,
Великої Британії,
Швеції.

Попри нічне голосування, яке є безпрецедентним для асамблеї, явка депутатів була навіть вища за звичайну.

Після повернення повноважень делегації РФ в ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в асамблеї.

Про це в коментарі "Інтерфакс-Україна" заявила в.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова.

"Делегація збереться і буде вирішувати. В принципі, ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії. І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно", - підкреслила вона.

Народний депутат сказала, що українська делегація протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів делегації РФ у вівторок.

"Ми будемо протестувати. І коли вони залишаться в залі, ми покинемо його. Нехай вони голосують за Генерального секретаря ПАРЄ без України", - розповіла Іонова.

В.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції нагадала, що 6 з 11 депутатів з делегації РФ перебувають під світовими санкціями, оскільки вони голосували за введення військ в Україну.

"Члени парламентської асамблеї здійснюють самогубство, це початок руйнування самої організації", - заявила Іонова, коментуючи резолюцію про повернення делегації РФ.

За її словами, в останні 5 років у подібних критичних ситуаціях на допомогу приходив п'ятий президент Петро Порошенко - "він включався і просто дзвонив кому треба, тримав зв'язок і з Меркель, і з іншими".

Іонова зауважила, що в адміністрації президента Зеленського двічі проігнорували офіційні звернення представників української делегації в ПАРЄ, які пропонували зустрітися з президентом перед його візитом до Франції, щоб розповісти "про всі загрози, оскільки розуміли позицію французів".

Вона додала, що німці і французи "сьогодні й останнім часом не приховували свою проросійську політику".

За матеріалами УП та УНІАН

донеччина маразм крим росія луганщина санкції агресія анексія Європа

Знак гривні
Знак гривні