Досвід США статистично доводить: щеплення в десятки тисяч разів безпечніші, ніж їх відсутність

Американці отримали мільярди щеплень від різних захворювань: від кору й до грипу. За тридцять років уряд отримав дуже мало скарг на шкоду, які виявилися виправданими.

Про це пише New York Times.

Вакцини врятували сотні тисяч життів. За оцінками Центру з контролю та запобігання хворобам, за двадцять років у США щеплення запобігли близько 21 мільйону госпіталізацій та близько 732 тисячам смертей.

Гарний приклад - кір. До початку вакцинації щороку помирали 400 американців, а заражалися 3 млн людей. Для порівняння: за останній десяток років урядова програма, яка здійснює компенсації людям, яким щеплення від кору нашкодили - отримала по дві скарги на кожен мільйон щеплень. Половина з них, як виявилося, неправдиві.

Якщо брати всі щеплення, а не лише від кору - то за всі тридцять років існування цієї програми надійшла 21 тисяча скарг. Дві третини з них було відкинуто: державні розслідування показали, що стан, який викликав скарги, настав не через щеплення.

За тридцять років 6600 людей отримали компенсації, але 70% із них - це випадки, коли не було виявлено доказів, що шкоду завдали щеплення. Проте, компенсацію здійснили все одно - через збіг часу й симптомів, хоча й не було доказів, що на стан пацієнтів вплинули саме щеплення.

Наприклад, часто за "шкоду вакцин" від грипу, які зараз дедалі поширеніші у США (але не в Україні), сприймали ушкодження плеча - коли медсестри робили щеплення в неправильному місці.

Детально на New York Times

***

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

статистика медицина

Знак гривні
Знак гривні