Філарет буянить: Невдоволений томосом і хоче відновити Київський патріархат

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет у вівторок провів форум інтелігенції "За Київський патріархат".

На зустрічі почесний патріарх вкотре повторив, що він незадоволений умовами Томосу, що об’єднавчого Собору 15 грудня не було, а було "ситуативне зібрання делегатів УПЦ КП", що без наявності патріархату церква не є повністю незалежною, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми не такий Томос маємо! Ми маємо такий Томос, який ставить нас в залежність від Константинопольського патріархату… нам треба мати дійсно незалежну церкву, яка б служила тільки своєму народу і своїй державі",– заявив почесний патріарх Філарет.

Читайте також:

Філарет проти канонічності. Як українські православні за останні 20 років двічі не отримали світового визнання

На форумі "За Київський патріархат" було близько 150 людей, в тому числі 5 священиків. Аудиторія – люди середнього й літнього віку.

На форумі також поширювалося звернення до Президента України Володимира Зеленського, в якому містилися заклики підтримати "Київський патріархат" та запевнення, що учасники форуму "завжди відкриті до діалогу з українською владою в усіх аспектах національного будівництва, формування гармонійних відносин між церквою та державою".

Перед початком форуму почесний патріарх Філарет підтвердив журналістам оприлюднену раніше в ЗМІ інформацію про те, що збирається провести 20 червня собор, на якому хоче відновити Київський патріархат.

Водночас у прес-службі почесного патріарха Філарета зазначають, що не мають офіційних даних щодо можливого скликання помісного собору 20 червня.

"Поки що офіційних даних щодо скликання помісного собору немає. Чи відбудеться він 20 червня, ще невідомо", - зазначив представник прес-служби почесного патріарха Антон Павленко.

Коментуючи інформацію ЗМІ щодо заяви Філарета про скликання cобору задля поновлення офіційної діяльності Української православної церкви Київського патріархату, в прес-службі зазначили: "Я не знаю, в якому контексті журналісти поставили запитання Філарету".

Нагадаємо:

Колишній предстоятель відмовився визнати розпуск УПЦ КП, під яким стоїть його підпис, і скликає собор на 20 червня.

Цілий синод не зміг переконати Філарета, що раз він особисто розпустив УПЦ КП, то її більше нема

Раніше всі члени синоду, крім самого Філарета, підтримали Епіфанія. Синод Православної церкви України підтвердив намір керуватися статутом, який було прийнято на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Але не зміг переконати Філарета, що УПЦ (КП) більше не існує.

релігія конфлікт Церква

Знак гривні
Знак гривні