Опоблок, який розвалився на «медведчуківців» і «ахметовських», пробує возз'єднатися для дострокових виборів у Раду

Раніше, як пояснювали аналітики, Опозиційний блок розколовся на "людей Фірташа", згодом фактично "людей Медведчука" - та "людей Ахметова". Тепер Рінат Ахметов від переговорів про возз'єднання самоусунувся.

Партія "Опозиційний блок", яка розкололася восени минулого року, розглядає можливість возз'єднання перед парламентськими виборами і має намір провести з'їзд 5 червня. Про це LB.uа стало відомо з власних джерел.

Головну участь у цьому процесі беруть три людини - Сергій Льовочкін, Вадим Рабінович і Вадим Новинський.

Водночас сам Новинський, як і лідери "ахметівського" крила "ОБ", зокрема, Борис Колесніков, балотуватимуться в Раду, швидше за все, за округами в Костянтинівці та Маріуполі відповідно. Решта підуть у списку, включаючи Віктора Медведчука.

При цьому бізнесмен Рінат Ахметов від процесу переговорів "самоусунувся".


Вибори за пропорційною системою дали б партії Зеленського й Опозиційній платформі конституційну більшість

"Остаточно рішення ще не ухвалено, але ймовірність більш, ніж висока. У кожної зі сторін буде своя квота в списку. І ідея така, що одні не зможуть вплинути на вибір інших і навпаки. Жодного права вето тощо", - пише шеф-редактор LB.ua з посиланням на джерело, близьке до переговорів.

Нагадаємо, "Опозиційний блок" в 2014 році створювався на уламках ПР як штучна структура, спрямована виключно на проходження в парламент. У "Опоблоку", що отримав 9,43%, були два основних акціонери - групи Ахметова і Фірташа, які ділили все в пропорції 50 на 50. Номінальними співголовами фракції були Олександр Вілкул (ахметовський) та Юрій Бойко (фірташівський).

У листопаді 2018 року так звана "група Бойка-Льовочкіна" відкололася від ОБ, домовившись про створення нової політичної платформи з партією Вадима Рабіновича "За життя", фактичним лідером якої є Віктор Медведчук.

медведчук Рада вибори-19 ахметов

Знак гривні
Знак гривні