Є указ. Вибори будуть 21 липня

Зеленський офіційно розпустив Раду і призначив вибори на 21 липня.

Президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду 8-го скликання і призначив дострокові вибори на 21 липня. Про це йдеться в указі №303/2019 від 21 травня.

Підставою для розпуску Ради зазначено відсутність коаліції впродовж більш ніж одного місяця (п. 1 ч. 2 ст. 90 Конституції України).

Кабінету Міністрів доручено забезпечити фінансування позачергових виборів.

Нагадаємо, коаліція "Європейська Україна" була створена наприкінці 2014 року в складі БПП, "Народного фронту", Радикальної партії, "Самопомочі" і "Батьківщини".

Три останні фракції з неї пізніше вийшли, після чого вже в 2016 році в складі більшості залишилося менш ніж 226 депутатів.

Однак офіційно про розпад коаліції не оголошували до 17 травня 2019 року, поки з неї не вийшла фракція "Народного фронту".

Чергові вибори до Верховної Ради повинні були відбутися 27 жовтня 2019 року.

Володимир Зеленський написав звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія про скликання 22 травня позачергового засідання парламенту.

Про це президент повідомив у Twitter.

"Прошу голову Верховної Ради Андрія Парубія скликати завтра, 22 травня, позачергове засідання парламенту для внесення змін до закону про вибори народних депутатів", - написав Зеленський.

Раніше в ЦВК заявляли, що після оприлюднення указу нема підстав, щоб судовим рішенням зупинити виборчий процес.

Крім того, більшість голів парламентських фракцій погодилися на дострокові вибори.

Рада вибори-19 зеленський

Знак гривні
Знак гривні