«Скунс» і «сам розголошував». Між Лещенком і Луценком розгортається «епічна битва»

ГПУ готує підозру Сергію Лещенку за розголошення закритої інформації, заявив генпрокурор Юрій Луценко. Лещенко у відповідь заявив, що Луценко теж особисто йому розголошував закриту інформацію. Луценко назвав Лещенка "скунсом". Той заявив, що готовий стати "доторканим". Приблизно таким був учорашній публічний діалог двох державних мужів.

"Скунс" і "ворог Трампа"

"Журналісти не несуть відповідальності за розголошення матеріалів, але пан Лещенко як народний депутат точно її понесе. Або він вкаже, хто йому злив інформацію, або буде відповідати самостійно", - додав Луценко.

Він назвав Лещенка "політичним скунсом", який разом з Артемом Ситником впливав на вибори в США у 2016 році, коли публікував інформацію про так звану "амбарну книгу Януковича" і про прізвище колишнього політтехнолога Партії регіонів і керівника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта у ній.

"У світі є така тваринка, яка називається скунс. Вона відома не розумовими здібностями, а лише тим, що може зіпсувати повітря настільки, що навколо неї не залишається можливості бути нікому з нормальних людей. Сергій Лещенко є саме таким прикладом політичного скунса", - сказав Луценко.

За його словами, сьогодні Лещенко намагається перевести стрілки на нього.

"Не я штовхав Лещенка воювати з Трампом, не я натякав йому, щоб він говорив тільки про Манафорта, але забув сказати, що в списках "чорної каси" є й інший американець, Крейг, наближений до іншої політичної партії США. Сергій Лещенко й ті, хто його підтримав, часто на небезоплатній основі з боку американського посольства в Україні, роздмухували цей скандал, намагаючись допомогти одному з кандидатів на посаду президента США у 2016 році", - сказав Луценко.

Генпрокурор розповів, що він, коли прийшов в офіс ГПУ і знайомився з багатьма справами, звернув увагу на справу колишнього міністра уряду часів Януковича Миколи Злочевського та його фірму Burisma Holdings.

"По цій справі було 11 проваджень, але вони зводилися до трьох питань: незаконні рішення міністерства природних ресурсів, які видавали рішення на видобуток газу фірмам Злочевського, відмивання брудних коштів, несплата податків в особливо великих розмірах фірмами, кінцевим бенефіціаром яких був Злочевський", - розповів Луценко.

Він додав, що ці справи у грудні 2015 року генпрокурор Віктор Шокін передав до НАБУ і САП. Але САП і НАБУ не хотіли проводити слідство, тому справу про ймовірне відмивання коштів і несплату податків повернули в ГПУ, а дві інші залишили собі і згодом закрили.

"Ця справа була ключовим питанням, з яким до мене звернулися засоби інформації США і яким я дав інтерв’ю. Мої відповіді були повними і чесними. Я не буду наслідувати приклад Ситника, який використовує кримінальні провадження на підтримку тієї чи іншої політичної сили у США. А дії Лещенка й інших скунсів, які втягують вже обраного президента Зеленського в це протистояння, вважаю неприпустимими", - сказав Луценко.

Він додав, що кілька місяців тому справу Злочевського відновили, і саме в рамках цього розслідування викличуть Лещенка до слідчих.

Відповідь Лещенка

"Я вимагаю від генпрокурора Луценка сьогодні негайно, якщо не може сьогодні, завтра, до кінця тижня внести подання… і зняти з мене депутатську недоторканність. Провести це розслідування в максимально стислі терміни і перестати використовувати цю справу як засіб збереження ним влади на посаді генерального прокурора", – сказав Лещенко.

Нардеп пообіцяв особисто проголосувати за це подання.

Лещенко зазначив, що надасть усю необхідну інформацію щодо "чорної бухгалтерії" ПР під час допиту, який закликає зробити публічним.

"З нетерпінням чекаю на цей допит. Публічно звертаюсь до прокурора, слідчих, до самого Луценка дати дозвіл на трансляцію. Щоб не було перекручень. Не хочу, щоб допити переказувалися. Готовий до слідчих дій", – запевнив нардеп.

Стосовно образливих висловів генпрокурора Лещенко зазначив, що вони "лишаються на совісті" Луценка.

"Також сподіваюсь, вони будуть предметом дослідження з боку кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів", – зазначив нардеп.

Сам такий

"Юрій Луценко в стінах українського парламенту особисто мені розголошував дані досудового слідства в одній з найбільш резонансних справ останніх 5 років, яка стосувалася найвищого керівництва України, і яка призвела до конфлікту всередині коаліції, і яка призвела до серйозних політичних наслідків в Україні", - заявив нардеп.

Лещенко додав, що Луценко добре знає, про яку справу йдеться.

За словами Лещенка, він готовий отримати підозру й покарання щодо розголошення даних слідства, але в комплексі зі ще однією справою, у якій сам Луценко може стати об’єктом розслідування.

"Я готовий дати всі свідчення як свідок, в якій саме справі Луценко особисто зливав дані досудового слідства, як ця справа вплинула на весь політичний ландшафт в Україні, а це одна з найбільш резонансних справ останніх років в Україні", - заявив Лещенко.

Нардеп заявив, що у цій справі готовий співпрацювати зі слідством.

"Хочу, щоб Юрій Луценко дав відповіді на питання, які стосуються цієї гучної справи, про яку ми поки не говоримо, але яка багато чого зробила в українській політиці і правоохоронній системі", - сказав він.

За матеріалами Української правди

луценко скандал конфлікт лещенко

Знак гривні
Знак гривні