Stratfor проаналізував зброю, яку Кремль демонстрував на параді 9 травня (ФОТО)

Дослідники американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor проаналізували, яку військову техніку продемонструвала Росія під час параду 9 травня.

"Протиповітряні установки С-400, скандально відомі через постачання в Китай, Індію і Туреччину, є найбільш сучасними в російському арсеналі. Їх наявність і поширення часто викликають суперечки на міжнародному рівні", - йдеться в матеріалі.

Система протиповітряної оборони Бук перебуває на озброєнні російських збройних сил з 1979 року. Після модернізації установки служать проміжною ланкою між стратегічними оборонними системами і точковими системами типу "Панцир", пишуть дослідники.

Ярс РС-24 є поліпшеним варіантом Тополь-М і може нести ракети з ядерним зарядом радіусом дії близько 11 тисяч кілометрів.

"Росія, як правило, більше покладається на артилерію у веденні війни. Мста-С є основою рухомого артилерійського складу Росії, в той час як артилерія на основі шасі Армата ще перебуває в стадії напрацювання", - зазначають американські аналітики.

Гармата і Т-14 - амбітні проекти, пишуть експерти, однак, Росія поки не може просунути ці моделі далі прототипу і почати їх виробництво.

Т-14 вважають символом модернізації збройних сил Росії - башту танка модернізували, щоб дозволити екіпажу бути ізольованим у кабіні.

На думку аналітиків, Росія підтримує значні повітряні можливості через модернізацію МіГ-24 і Су-30М, незважаючи на те, що військові сили РФ не змогли ще почати виробляти значну кількість літаків п'ятого покоління.

Незважаючи на стару конструкцію, Росія продовжує виробляти і ремонтувати Ту-160 і Ту-22, відзначають дослідники.

"Росія давно надає пріоритетного значення розробці бойових вертольотів, і в 1960-х була однією з перших, хто запровадив бойові можливості Мі-24. Наступник серії Мі-24 - Мі-28 є відповіддю на американські Апачі АР-64", - йдеться в матеріалі.

"Російські збройні сили налічують близько мільйона чоловік і, незважаючи на застаріле обладнання та слабку промислову базу, все ще залишаються потужними", - роблять висновок дослідники.

Переклад ЛБ, повністю англійською тут

зброя росія

Знак гривні
Знак гривні