Казахстан через антиурядові протести заблокував усі основні неросійські соцмережі, а також Радіо Свобода й опозиційні ЗМІ

Влада Казахстану від 9 травня заблокувала доступ до соцмереж і деяких ЗМІ через спроби опозиції організувати мітинги і марші паралельно із заходами до Дня перемоги. Серед заблокованих ЗМІ, зокрема, виявилися агентство "Фергана" і "Радіо Аззатик" (Радіо Свобода). Для користувачів недоступні месенджери Telegram, Facebook, Youtube, Instagram, які використовувалися ЗМІ для публікації новин в обхід блокування. Повідомляють також про відключення мобільного зв'язку.

Раніше заборонений у республіці рух «Демократичний вибір Казахстану» заявив про намір провести 9 травня в декількох містах мітинги і марші паралельно з присвяченими Дню Перемоги.

Після цього Генпрокуратура країни опублікувала звернення із закликом не брати участі в акціях, відомство пообіцяло притягнути до відповідальності тих, хто вийде на мітинги.

Незважаючи на це, активісти все ж вийшли на вулиці з вимогою скасувати дострокові вибори. Активісти вважають, що після 30 років правління Нурсултана Назарбаєва країні необхідно більше часу, щоб підготуватися до виборів нового президента.

Активістів, які все ж вийшли на акцію протесту, затримують.

Нагадаємо, в березні президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку. Країну тимчасово очолив прем'єр-міністр Касим-Жомарт Токаєв, він же призначив дострокові президентські вибори на 9 червня.

19 березня 2019 року 79-річний Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку з посади президента, але зберіг посаду голови Ради безпеки країни. Це дозволить йому і далі контролювати основні напрямки розвитку Казахстану й ухвалювати ключові кадрові рішення.

Лівий берег, Радіо Свобода

протести репресії цензура казахстан

Знак гривні
Знак гривні