Відома китайська компанія звинуватила ДТЕК Ахметова у шахрайстві з метою обманути Україну

Після семи років співпраці з китайським виробником шахтної техніки Sany компанія ДТЕК закупила техніку в іншого китайського постачальника під документами Sany.

Про негативний досвід співпраці з компанією Рината Ахметова розповів глава компанії Sany Чжан Чжіхонь в інтерв'ю для ЕП: "Глава світового виробника шахтної техніки Чжан Чжіхонь: ДТЕК купувала китайський мотлох".

За словами глави компанії Sany, особливо неприємним для компанії було те, що "цю техніку ДТЕК завезла в Україну й отримала дозвіл Держпраці на експлуатацію під нашими документами".

При цьому техніка, куплена ДТЕК, була майже вдвічі дешевшою, ніж у Sany.

"Нас це дуже здивувало. ДТЕК – велика компанія, але виглядає так, ніби вони шукають фарбовану в кустарних умовах, дешеву техніку в Китаї", – підкреслив представник компанії.

Також він уточнив, що не знає, чи була ця техніка стара або нова. Однак, додав він, "на шахтах Китаю така не використовується".

"Нам здалося, що вони стали дивитися не на якість, а на ціну", – додав глава Sany.

Він також пояснив, що ДТЕК використала документи Sany для того, щоб отримувати дозволи на експлуатацію обладнання в Держпраці, оскільки на шахті діють підвищені вимоги до безпеки праці і до обладнання.

"Через це у нас з ними почалися дуже серйозні конфлікти. ТОВ "Сані Україна, важке обладнання", судиться з ними. Найближчим часом очікуємо рішення суду, яке зупинить дозвіл Держпраці і зобов'яже їх підняти обладнання на поверхню шахти", – резюмував глава китайської компанії.

ахметов кримінал

Знак гривні
Знак гривні