Юрист Коломойського переконував Зеленського балотуватись і не зможе відмовитися від посади голови АП

Юрист олігарха Ігоря Коломойського і Володимира Зеленського Андрій Богдан розповів, як він переконував шоумена піти в політику.

Про це сам Богдан заявив у спільному інтерв'ю "Українській правді" та "Новому времени".

"Так, це абсолютна правда. Я один з тих, хто його переконував. Треба розуміти, що ми познайомилися давно. Це більше 5 років", - зазначив юрист.

За його словами, "це ситуативне спілкування в колі спільних знайомих", і перші розмови почалися наприкінці 2014-го і в 2015-му році.

"Потім було спілкування вже з першими датами війни, я працював у Дніпропетровській ОДА радником губернатора. Він часто приїжджав, часто ми зустрічалися в Києві. Це були такі світоглядні, філософські зустрічі - про війну, про майбутнє, про Росію, про те, що відбувається", - розповів Богдан.

Він сказав, що коли народний депутат Борис Філатов був обраний мером, там звільнився мажоритарний виборчий округ. І він зателефонував Зеленському та запропонував зустрітися.

"Ми розмовляли в ресторані. У мене була ідея: "Давай ти підеш по мажоритарному виборчому округу, ми з легкістю виграємо ці вибори. Тобі не треба буде приділяти багато сил, енергії і грошей для цього. Ти зайдеш як депутат-мажоритарник, і в тебе буде якийсь фундамент для президентських виборів"", - розповів юрист Коломойського.

За його словами, тоді Зеленський вважав таку пропозицію Богдана "неправильною".

"У нього тоді була позиція: "Ні, це неправильно, я стану такий самий, як вони. Я втрачу довіру народу. Я стану одним з цієї когорти. Неважливо, що я там буду говорити, як стукати по столу, вони будуть сприймати мене одним з депутатів". У мене були інші думки про політичну платформу, про стартовий майданчик. Але в тій суперечці переміг Володя, і він мав рацію тоді з точки зору сьогодення", - вважає Богдан.

Юрист розповів, що в березні 2018 року було замовлено перше соціологічне опитування, в якому був Зеленський, який, за твердженнями Богдана, був у ньому на 4,5 або 6 місці.

"Ну і нехитрими, абсолютно законними публікаціями, розмовами, згадуванням імені Володі рейтинг його до грудня, можна казати, зріс у геометричній прогресії протягом року. Не маючи жодної реклами", - стверджує юрист Коломойського.

Він додав, що велику роль зіграли короткі відео-ролики до серіалу "Слуга народу", в яких "народ бачив на екрані те, що вони говорять на кухні".

На думку Богдана, ці відео зіграли "роль стартового майданчика".

"Нам було абсолютно чітко зрозуміло, що якщо людина, не сказавши ні слова, і про це всі говорять, це стає цікаво, всі очікують цього, то з моменту оголошення, що він іде кандидатом в президенти, звичайно, рейтинг має зрости в рази. І в грудні ми бачили перетоки другого туру, у мене вже не було жодних сумнівів, що він виграє президентські перегони", - зазначив Богдан.

Андрій Богдан вважає, що у переможця президентських виборів поки немає рішень щодо багатьох кадрових питань.

Він зазначив, що Зеленський поки "обіцянки не порушив" і "не роздає посади до того моменту, поки не стане президентом".

На запитання, чи означає це, що про конкретні кадрові призначення можна буде говорити вже після інавгурації, юрист сказав: "Думаю, в його голові вже є якась структура. Він багато спілкується з людьми, ми з ним багато спілкуємося. Одні люди нам подобаються, інші - ні".

Богдан назвав це "звичайним кадровим процесом".

Він також запевнив, що поки не отримував пропозицію очолити Адміністрацію майбутнього президента. "Я не зможу йому (Зеленському. - ред.) відмовити, якщо він мені запропонує цю посаду", - зазначив соратник переможця виборів.

Раніше журналісти з'ясували, що адвокат Ігоря Коломойського Андрій Богдан працює в штабі кандидата в президенти Володимира Зеленського. Сам Зеленський стверджує, що в його команді працюють охорона та юрист олігарха Ігоря Коломойського, тому що у них контракт.

Зазначимо, що кілька членів команди Зеленського виступили за перенесення Адміністрації Президента з вулиці Банкової в інше місце, оскільки такий крок стане "символом нового мислення".

Нагадаємо, що про подібне у 2004 році говорив і президент Ющенко - в результаті обійшлося тимчасовим перейменуванням "Адміністрації" на "Секретаріат".

вибори-19 зеленський коломойський

Знак гривні
Знак гривні