Пройшло екстренне засідання Радбезу ООН щодо видачі Путіним паспортів мешканцям ОРДЛО

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на засіданні Ради Безпеки ООН закликав до посилення санкцій проти РФ після указу Володимира Путіна про спрощення видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу. Про це повідомляє Лівий берег.

Єльченко назвав указ Путіна порушенням Мінських угод і спробою підірвати процес мирного врегулювання в східній частині українського Донбасу.

"Тому посилення міжнародного тиску на Кремль, включаючи нові цільові санкції проти держави-агресора, має бути нашим спільним завданням. Так Росія повернеться на шлях виконання своїх зобов'язань за Мінськими угодами. Це шлях до мирного врегулювання на сході Донбасу", - сказав представник України.

Він також зазначив, що указ є незаконним, а тому Україна не визнає жодних його наслідків.

"Ця Рада повинна вважати його (указ, - ред.) нечинним. Україна закликає Росію негайно скасувати вищезгаданий указ президента, а також указ від 18 лютого 2017 р. №74 про визнання документів і номерних знаків, виданих в окупованій частині Донецької та Луганської областей. Я закликаю цю Раду запобігти найгіршому сценарію, рішуче засудити деструктивні і незаконні дії російської влади і відновити повагу до Статуту ООН", - сказав Єльченко.

Нагадаємо, 24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє жителям окремих районів Донецької та Луганської областей отримати громадянство РФ за спрощеною процедурою. Зокрема, жителів ОРДЛО звільняють від необхідності складати обов'язкові іспити і від вимоги про проживання в Росії понад п'ять років.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звернувся до жителів окупованих територій із закликом не брати паспортів РФ.

донеччина оон луганщина путін

Знак гривні
Знак гривні