Путін підписав указ про видачу російських паспортів жителям ОРДЛО. Потрібна спільна заява Зеленського і Порошенка

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

"Було б чудово, якби чинний Президент Порошенко і майбутній Президент Зеленський виступили із спільною заявою щодо нещодавнього рішення Путіна. Спільна заява Порошенка і Зеленського - це був б чіткий месидж до єдності українського суспільства напередодні нового витка загострення, спровокованого Кремлем", - пише Андрій Магера, правник і колишній заступник голови ЦВК.

Зазначається, що згідно з указом, таке право отримують особи, які постійно проживають в ОРДЛО, - передає Українська правда.

Як вказано в тексті указу, таке рішення прийнято президентом РФ "з метою захисту прав і свобод людини і громадянина", на підставі "загальновизнаних принципів і норм міжнародного права", відповідно до статті 29 Федерального закону номер 62 від 31 травня 2002 року "Про громадянство РФ".

Повідомляється, що розгляд заяв про прийняття до громадянства жителів окупованого Донбасу "здійснюється в термін, що не перевищує трьох місяців" з дня подачі заяви та необхідного переліку документів.

За даними агентства, указ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

17 квітня повідомлялося, що Кремль після президентських виборів в Україні планує роздавати російські паспорти в ОРДЛО.

За словами джерела іншого російського видання РБК, планувалося, що жителі так званих"ДНР" і "ЛНР" зможуть отримати російські паспорти без обов'язкових іспитів і дотримання вимоги про проживання в Росії більше п'яти років.

Джерело також повідомило, що основними умовами зміни громадянства будуть наявність паспортів "ЛНР" і "ДНР" і здача українського паспорта.

За інформацією "Комерсанта", в російських регіонах, що межують з окупованими українськими областями, підготовлена ​​вся інфраструктура для прийому громадян.

Зокрема, в березні Ростовську область відвідували високопоставлені чиновники МВС Росії - 16 березня вони відкривали в Ростові-на-Дону нову будівлю управління з питань міграції.

Відповідні приготування були зроблені й у містах Шахти та Новошахтинськ.

В РФ станом на 1 січня 2019 року нарахували 2,28 млн осіб на окупованій території Донецької області і 1,45 - в Луганській області.

донеччина луганщина путін

Знак гривні
Знак гривні