У штабі Зеленського відповіли на запитання Джемільова щодо Криму

Питання незалежності, суверенності та територіальної цілісності України не можуть бути предметом будь-яких міжнародних переговорів або домовленостей. Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів або регіонів України. Питання про зняття економічної блокади з тимчасово окупованих територій також розглядатися не може.

Штаб Зеленського. Фото - Укрінформ

Команда кандидата в президенти України Володимира Зеленського відповіла на відкрите звернення лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, передає "Цензор.НЕТ".

Але у нас залишається питання, чому промовчав сам кандидат Зеленський, чому не записав відео із відповідями на ці запитання? Також не ясно хто конкретно з команди відповідав

Отже відповідь "команди":

"Крим, безумовно, є окупованою територією України. Як відомо і визнано в усьому цивілізованому світі, ця окупація відбувалася в абсолютно протизаконний і насильницький спосіб. Так званий "референдум" не може вважатися актом, що свідчить про вільне волевиявлення жителів АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів і без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського та іншого етнічного походження. З огляду на ці фактори, Крим був, залишається і буде частиною України, яка повинна повернутися до її складу з компенсацією з боку Росії за нанесені окупацією збитки, з урахуванням відшкодування постраждалим і сім'ям загиблих від російських репресій.

Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або в користування суверенні території України і її громадян - це не може бути предметом переговорів і домовленостей! Позиція непохитна і безкомпромісна. Ніякі домовленості щодо деескалації на Донбасі не можуть відбутися за рахунок Криму та українських громадян, які змушені були залишитися в окупованій АРК ", - заявили в штабі Зеленського.

"Загалом питання незалежності, суверенності та територіальної цілісності України не можуть бути предметом будь-яких міжнародних переговорів або домовленостей. Тобто, розмов про розмін Криму на мир на Донбасі бути не може ні за яких обставин. Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів або регіонів України. Більше того, як ми неодноразово підкреслювали, якби Крим і окремі райони Донецької і Луганської областей залишилися в складі вільної і незалежної України, вони б вже зараз мали більше свобод і повноважень, ніж будь-коли матимуть під влади РФ ", - додали у Зеленського.

"Звичайно, військове вирішення конфлікту з Росією є неприйнятним як з точки зору національних інтересів України, так і з точки зору наших західних союзників. А це означає, що говорити з владою РФ нашим офіційним представникам доведеться. Але це повинно відбуватися за участю західних партнерів Україна, і ні за яких обставин - не на окупованих територіях нашої країни. Ми повинні підтримувати контакти з нашими громадянами, які зараз страждають під окупаційною владою. Але ці контакти повинні носити суто культурно-інформаційний та гуманітарний характер. З урахуванням того, що зараз робить РФ на Донбасі і в Криму, питання про зняття економічної блокади з тимчасово окупованих територій розглядатися не може ", - акцентували у Зеленського.

"Отже, ми не поділяємо і не станемо розділяти і розглядати окремо питання Донбасу, Криму або Азовського моря. Але історія і жертви кримськотатарського народу при сталінських, а зараз і путінських репресіях, і їх внесок у становлення і розвиток незалежної України, є беззаперечними підставами запропонувати для кримських татар окрему перспективу національного розвитку і ролі після звільнення Криму. Ми вважаємо, що ця роль і перспектива не повинні спиратися на порожні політичні обіцянки. Ми переконані, що кримськотатарський народ повинен отримати конкретний план підтримки та гарантії з боку держави і його західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари будуть мати чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною ", - резюмували в штабі кандидата в президенти.

крим вибори-19 зеленський політика

Знак гривні
Знак гривні