МАУ масово скорочує перельоти - ймовірно, через несправності нових Боїнгів

Міжнародні авіалінії України скоротили кількість рейсів у літній період через зрив планів щодо поставок літаків моделі Boeing 737 MAX, повідомляє Хмарочос із посиланням на ЦТС.

Зокрема, МАУ скасовує рейс Київ-Вінниця і зменшує частоту польотів до Афін, Стамбула та Єревана. У квітні-червні планують скасувати деякі рейси з Києва до Запоріжжя, Херсона, Івано-Франківська, Баку, Мінська, Риги, Женеви, Амману й Анкари.

Пасажирів, яких торкнулися зміни в розкладі, повідомлять про альтернативні дати вильоту.

МАУ планувала отримати три літака нової моделі Boeing 737 MAX у середині квітня, але відтермінувала поставку через авіакатастрофу, що сталася 10 березня в Ефіопії. Загинули всі 157 людей, що були на борту, зокрема, 19 працівників ООН.

Після цього низка країн закрила повітряний простір для літаків цієї моделі.

Це вже друга значна катастрофа цього типу літака за півроку. У жовтні 2018 року Boeing 737 MAX індонезійської компанії впав у море і затонув. На борту було 189 осіб.

За попередніми результатами розслідування авіакатастрофи в Ефіопії, збій дала автоматична система управління польотом MCAS, яка стежить за «кутом атаки» – щоб літак не надто задирав ніс. Річ у тому, що система не дозволяє пілотам виправити положення вручну.

Серед українських авіакомпаній замовником Boeing 737 MAX є також SkyUp. Оскільки домовлено про поставки п’яти літаків у 2023 році, авіакомпанія очікує, що до того часу буде виправлено всі недоліки.

авіація коломойський

Знак гривні
Знак гривні