РФ і Угорщина домовляються про поставку газу на випадок припинення транзиту через Україну

При цьому, дещо раніше повідомлялося також, що РФ може використати банк в Угорщині як базу для розвідки в Європі.

Росія й Угорщина домовилися про поставки російського газу на 2020 рік, навіть якщо до кінця цього року не буде досягнуто домовленості про транзит газу між Москвою і Києвом, - повідомляє Європравда.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з главою "Газпрому" Алєксєєм Міллером у Москві, повідомляє прес-служба угорського уряду.

"Питання енергетичної безпеки отримало геополітичний тон з огляду на те, що угода про транзит між Росією та Україною закінчиться наприкінці цього року, і ще не було підписано жодного нового контракту. Це означає, що легко може виникнути ситуація, коли Росія більше не буде транспортувати газ на європейський континент через Україну", - сказав міністр.

"Сьогодні ми з генеральним директором "Газпрому" уклали угоду про те, що "Газпром" забезпечить постачання природного газу Угорщині незалежно від того, чи відбудеться транзитна угода між Росією та Україною щодо майбутнього", - додав він.

Міністр пояснив, що Угорщина зможе придбати частину природного газу, необхідного для публічного та промислового споживання, через Австрію, як це було цьогоріч, на додаток до якого ємності резервуарів Угорщини також будуть експлуатуватися.

Він зазначив, що Угорщина має у своєму розпорядженні сховища газу на 6,3 млрд кубометрів.

"Тільки тепер стало дійсно очевидно, наскільки добрим було рішення про будівництво цих складських потужностей, оскільки цьогоріч ми можемо зберігати достатньо природного газу в цих сховищах, щоб гарантувати, що наступного року буде достатньо для забезпечення Угорщини природним газом", - підкреслив Сійярто.

Міністр також повідомив журналістам, що з "Газпромом" досягнута домовленість про те, що Угорщина вже буде закуповувати природний газ, який буде зберігатися в інтересах забезпечення наступного року, і компанія доставить необхідну кількість. "Це означає, що наприкінці цього року ми можемо бути впевнені, що безпека постачання природного газу Угорщини на наступний рік буде гарантована", - сказав Сійярто.

"Резиденти в Будапешті"

Парламент Угорщини надав ряд привілеїв російському Міжнародному інвестиційному банку (МІБ), який цього року відкриє свою штаб-квартиру у Будапешті. Західні силовики занепокоєні тим, що російські шпигуни зможуть використовувати банк як базу для проведення європейських розвідувальних операцій.

Про це пише The New York Times.

"Голова банку має давні зв'язки з російськими спецслужбами. А парламент Угорщини фактично надав банку дипломатичний імунітет від будь-якого контролю з боку поліції або фінансових регуляторів - залишивши західних силовиків занепокоєними тим, що російські шпигуни зможуть використовувати його як базу для проведення європейських розвідувальних операцій", - йдеться у матеріалі.

МІБ буде звільнений від будь-яких фінансових розслідувань, реєстрації органами влади, стандартів звітності, податків, зборів, обмежень на експорт-імпорт та всіх юридичних процедур, що проводяться угорською судовою системою, крім випадків, коли банк відмовиться від свого імунітету. Близько 40% активів банку контролює російська держава.

Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто сказав, що переміщення штаб-квартири банку до Будапешта "слугуватиме подальшому зміцненню міжнародних фінансових позицій в Будапешті".

Міністерство фінансів сказало, що цей крок забезпечить "нові можливості для зацікавлених сторін з угорських фінансових і економічних секторів".

Голова банку Ніколай Косов походить з відомої в КДБ сім'ї, повідомляють західні чиновники і колишній російський чиновник. Його батько був найбільшим російським шпигуном у Будапешті протягом більшої частини 70-х років, а його матір російські ЗМІ називали однією з "найбільш екстраординарних шпигунок 20-го століття".

Західні cпівробітники служб безпеки вважають, що й сам Косов служив в російській розвідці. У своїй заяві банк запевнив, що він "ніяк не пов'язаний з КДБ".

Один чиновник європейської безпеки зазначив, що банківська домовленість надає президенту РФ Владіміру Путіну можливість поповнити свій шпигунський корпус після видворення десятки російських чиновників з Європи та США внаслідок отруєння Сергєя Скрипаля в Солсбері.

В угорській опозиції кажуть, що МІБ є "троянським конем Путіна" і заявляють, що пропозиція уряду дозволяє росіянам можливість роботи в ЄС, що може створити серйозну проблему національної безпеки.

росія орбан путін угорщина

Знак гривні
Знак гривні