Суд США оприлюднив листування Льовочкіна з Манафортом про таємні виплати (ДОКУМЕНТ)

За оплату лобістських послуг американського політтехнолога Пола Манафорта у 2010-2013 роках відповідав екс-глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін.

Це відображено в листах, представлених як докази на процесі у справі Манафорта в Олександрії (штат Вірджинія, США), пише Цензор із посиланням на Громадське.

Листування свідчить про різноманітність завдань Манафорта за президентства Януковича: лобіювання, координування звіту юридичної фірми Skadden щодо засудження Юлії Тимошенко, координація зусиль української think tank у Брюсселі і підготовка Януковича до президентських виборів, які мали відбутися в 2015 році.

11 жовтня 2011 року Манафорт звернувся до Сергія Льовочкіна (SL) і його сестри, нардепа від Партії регіонів Юлії Льовочкіної (Новікової, YN), заявивши, що за умовами контракту між двома кіпрськими фірмами Leviathan Advisors і Telmar Investments перша мала сплатити другій 4 171 481 євро, поточний борг становив 700 045 євро. Гроші мали надійти як оплата консалтингових послуг.

Адвокати Манафорта розповіли в суді, що використання офшорних кіпрських фірм для розрахунків було вимогою українських партнерів їхнього підзахисного.

"Громадське" повідомляє, що до виборів президента України 2010 року суми контрактів були відносно невеликими, але потім Манафорт оперував мільйонними сумами. Уже через два роки, у квітні 2013 року, він вимагав від Сергія Льовочкіна сплати понад 4 мільйонів євро за один місяць роботи його команди. Щоправда, відразу за чотирма контрактами. Змінився і тон спілкування Манафорта, зазначають журналісти.

"Будь ласка, не розчаровуй мене, не надсилай суму частинами. Мені потрібно все і зараз. Обіцяю не турбувати тебе деякий час, якщо заплатиш усю суму в травні", - написав Манафорт Льовочкіну.

Згідно з матеріалами обвинувачення, послуги Манафорта оплачували різні групи в оточенні президента Віктора Януковича. Наприклад, Сергій Тігіпко платив за лобістські проекти в ЄС і США, Андрій Клюєв - за соціологічні опитування, а Борис Колесніков - за роботи з розвитку Партії регіонів.

кримінал янукович клюєв тігіпко майдан манафорт льовочкін

Знак гривні
Знак гривні