На корінні народи в Росії посилили тиск

Російська влада посилила політичний тиск на корінні народи на території Російської Федерації. Про це повідомила голова комітету Верховної ради у закордонних справах Ганна Гопко.

"Починаючи з 2014 року, Кремль одночасно зі збройною агресією на території України посилив політичний та асиміляційний тиск на корінні народи Росії. Особливо з їх позицією щодо збройної агресії Росії проти України та анексії Криму", – повідомила Гопко, яку цитує РБК.

За її словами, після ухвалення "мовного закону" Верховна рада у цьому скликанні має проголосувати за звернення народних депутатів щодо засудження порушення прав корінних народів на території РФ.

"Сподіваюсь, що в цьому скликанні ми зможемо виконати свій обов'язок перед усіма поколіннями і ухвалити цей законопроект (звернення народних депутатів до ООН, ПА ОБСЄ, НАТО, РЄ щодо засудження порушення прав корінних народів на території РФ, – ред.)", – додала глава комітету.

Нагадаємо, Верховній раді України пропонують ухвалити проект постанови №10125 про звернення парламенту до міжнародної спільноти з новими санкціям проти РФ через порушення прав корінних народів у Росії.

Як писало видання РБК-Україна раніше, у Раду внесли проект постанови №10125 про звернення ВР до міжнародного співтовариства про засудження порушення прав корінних народів у Російській Федерації.

Так, у грудні 2018 року в Раді анонсували, що український парламент може звернутися до міжнародного співтовариства з приводу порушення прав корінних народів у Росії. Йдеться, зокрема, про системні порушення прав народів Північного Кавказу, Ідель-Уралу, Сибіру та інших регіонів Росії.

репресії росія

Знак гривні
Знак гривні