Росія після всього претендує на дружбу з Україною

Міністерство закордонних справ Росії направило Україні ноту щодо припинення Україною дії Договору про дружбу, підписаного в 1997 році. Він припиняє діяти 1 квітня.

Росія зазначила, що договір міг справді застаріти з огляду на те, що його підписували понад 20 років тому, утім Москва «завжди виступала за його модернізацію», - передає Громадське.

У своїй заяві РФ наводить декілька «важливих моментів з договору», які, на її думку, Україна порушує. Зокрема, ратифікація меморандуму з НАТО, «наступ на російську мову та російськомовне населення», «заборона народу Криму вільно розпоряджатися своєю долею».

«Усе це ми детально виклали у відповідній ноті в МЗС України. Закликаємо Україну дотримуватися своїх двосторонніх та міжнародних зобов'язань не на словах, а на ділі», — йдеться у заяві РФ із зазначенням, що «майданна влада намагається зруйнувати традиційні багатогранні зв'язки між народами України та Росії».

Раніше в Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною та РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

крим росія окупація агресія анексія

Знак гривні
Знак гривні